Logo Legnica24h.pl
Reklama

Good bye event z projekcją w galerii sztuki

Interaktywna wystawa Małgorzaty Kazimierczak „Labirynt idei ZDARZEŃ” dobiega końca. Można zwiedzać ją tylko do soboty włącznie, w godz. 10.00-17.00 w głównej przestrzeni Galerii Sztuki przy pl. Katedralnym.

© Materiały prasowe / Galeria Sztuki w Legnicy

Na zakończenie tej nietypowej instalacji, która „pochłania i wciąga widza, czyniąc go częścią procesu”, organizatorzy zaplanowali dodatkowe spotkanie z autorką, które odbędzie się już jutro, tj. w piątek o godz. 18.00.

Podczas wieczoru artystka, która od lat wypowiada się twórczo także w obszarze filmu i wideo-artu, zaprezentuje ponad półgodzinny materiał, który zrealizowała kilka lat temu w naszym mieście z udziałem mieszkańców – ludźmi sztuki i kultury, decydentami, opiniotwórcami. Projekt nosił tytuł „Konfrontacje mentalne pomiędzy miejscem a czasem” i przeprowadzony został w czterech miastach Dolnego Śląska, w tym także w Legnicy. Odbyło się to w 2012 roku, w ramach wrocławskiego festiwalu Silesia Art Biennale, który ma w zwyczaju sytuowanie działań poza stolicą regionu. Wieczornej plenerowej projekcji przy pl. Katedralnym towarzyszyła wówczas instalacja z fragmentami wypowiedzi z filmu umieszczonymi w przestrzeni publicznej.

„Event na do widzenia” ma dać szansę spóźnialskim amatorom sztuki, a także tym, którzy chętnie w galerii bywają. To ostatnia okazja by ponownie spotkać, a może dopiero poznać Małgorzatę Kazimierczak, osobiście z nią porozmawiać, zadać pytanie odnośnie wystawy czy podzielić się własnym przemyśleniem, odczuciem, nastrojem. Także, by zdobyć katalog wystawy, w którym zamieszczono zdjęcia z legnickiego wernisażu.

Tak oto zaplanowana przez autorkę wizja stała się rzeczywistością - będąc na wystawie, wernisażu uczestniczyliśmy w procesie, a sytuacja ta ma w pewnym sensie kontynuację na kartach publikacji wydanej wspólnie z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych, czyli wykracza poza iluzoryczność i umowność świata zbudowanego na czas ekspozycji w galerii sztuki – zachęcają do zapoznania się z katalogiem organizatorzy.

Przypomnijmy, Małgorzata Kazimierczak jest absolwentką, ale od lat również pedagogiem tej uczelni - adiunktem w pracowni Fotografii i Intermediów w Katedrze Rzeźby i Działań Przestrzennych. Obecnie pracuje nad habilitacją.

Wstęp wolny na wystawę „Labirynt idei ZDARZEŃ” oraz piątkowy wieczór autorski.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Patronat medialny
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.