Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Gmina Kunice: Areszt za groźby pozbawienia życia i napaść na policjantów

Za to, co zrobił najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Taką decyzję podjął sąd w stosunku do zatrzymanego przez legnickich policjantów 38-letniego mieszkańca gminy Kunice.

Fot. KMP Legnica © KMP Legnica

Mężczyzna w miniony weekend groził sklepowej pozbawieniem życia poprzez podpalenie jej i sklepu w którym pracuje a następnie usiłował pchnąć nożem policjantów. Za kratkami może teraz spędzić nawet 10 lat.

W kwietni br. 38- latek przyszedł do jednego ze sklepów na terenie gminy Kunic i zaczął grozić sprzedającej, że ja zabije wymachując przed nią pałką teleskopową. Następnie w miniony weekend ponownie przyszedł, ale tym razem z odkręconym kanistrem z zawartością cieczy łatwopalnej o zapachu benzyny i groził, że podpali ją i sklep, w którym pracuje. Świadek, który chciał wejść do obiektu obserwował całe to zdarzenie i powiadomił policję. Następnie schował przed mężczyzną kanister, żeby nie dopuścić do tragedii. Po chwili 38-latek wybiegł ze sklepu i oddalił się przed przyjazdem policji.

Funkcjonariusze ruszyli w poszukiwaniu za sprawcą. Już po kilku minutach mundurowi ustalili adres, gdzie może znajdować się mężczyzna. Kiedy policjanci weszli do mieszkania 38-latka, zaczął on wymachiwać w ich kierunku nożem, usiłując zadać nim pchnięcia, grożąc jednocześnie pozbawieniem ich życia.
Funkcjonariusze obezwładnili sprawcę i osadzili go w policyjnym areszcie. Wczoraj na posiedzeniu sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Za popełnione przestępstwa 38-latek może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

sierż. szt. Jagoda Ekiert 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.