Logo Legnica24h.pl
Reklama

Głogów. W szpitalu zmarło niemowlę; rodzice są w areszcie z zarzutem znęcania się nad dziećmi

W szpitalu w Głogowie zmarł w poniedziałek niespełna półroczny chłopiec przyjęty pod koniec lutego z ciężkimi obrażeniami głowy i klatki piersiowej.

© Materiały prasowe / PAP / Leszek Szymański

Rodzice dziecka są w areszcie pod zarzutem fizycznego i psychicznego znęcania się nad niemowlęciem i jego dwuletnim bratem.

Chłopczyk 29 lutego trafił do szpitala w Zielonej Górze (Lubuskie). Miał wówczas 11 tygodni. Lekarze powiadomili prokuraturę, że ciężkie obrażenia głowy i klatki piersiowej niemowlęcia mogły powstać w wyniku przemocy.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Liliana Łukasiewicz przekazała PAP, że chłopczyk zmarł w poniedziałek rano w szpitalu w Głogowie. Prokurator zlecił sekcję zwłok. Odbędzie się ona w środę w Zakładzie Medycyny Sądowej w Zielonej Górze.

Wyniki sekcji mogą być przyczynkiem do zmiany zarzutów, które głogowska prokuratura postawiła w marcu rodzicom dziecka – 34-letniej Monice M. i 40-letniemu Marcinowi G. – mieszkańcom dolnośląskiego Przemkowa. Podejrzani są o fizyczne i psychiczne znęcanie się na dwojgiem swoich dzieci – chłopców w wieku 11 tygodni i dwóch lat.

Według naszych ustaleń rodzice znęcali się nad dwuletnim dzieckiem, od kiedy się urodził. Chłopiec był bity pięściami oraz wulgarnie wyzywany (…). Nad młodszym chłopcem również znęcano się od chwili jego urodzin” – powiedziała wcześniej PAP Prokurator Rejonowa w Głogowie Katarzyna Kasperczak.

Kobieta i mężczyzna przebywają w areszcie. Grozi im do 20 lat więzienia.

Dwuletni chłopiec na początku marca został odebrany rodzicom i umieszczony w opiece zastępczej. (PAP)

Piotr Doczekalski

pdo/ joz/

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.