Logo Legnica24h.pl
Reklama

Galeria Sztuki promuje młodych artystów

W piątek, 16 listopada, o godz. 18.00 w Galerii Sztuki (pl. Katedralny 1) odbędzie się wernisaż 28. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2018.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Poznamy laureatów tegorocznego konkursu, ale również dowiemy się, co w młodym polskim malarstwie piszczy, oglądając ponad 60 prac 27 artystów zakwalifikowanych do wystawy. Wstęp bezpłatny.

Od dwudziestu ośmiu lat Galeria Sztuki w Legnicy organizuje PROMOCJE – wystawę i konkurs dla absolwentów krajowych wyższych uczelni plastycznych, którzy otrzymali dyplom w pracowni malarstwa. Do udziału w Przeglądzie zaproszeni są artyści, którzy dyplom ukończenia wyższej uczelni otrzymali w roku 2018 lub w 2017 r., jeśli dotychczas nie brali w nim udziału. Główną nagrodę stanowi wystawa indywidualna laureata wraz z katalogiem.

Ideą PROMOCJI jest prezentacja i dokumentacja poszukiwań twórczych najmłodszego pokolenia malarzy oraz ułatwienie młodym twórcom startu w dojrzałe życie artystyczne, czemu służyć ma prowadzona przez Galerię działalność wystawiennicza, edytorska i promocyjna. Organizatorzy mają nadzieję, że PROMOCJE pomogą uczestnikom zaistnieć na rynku sztuki, a przede wszystkim pozwolą na włączenie ich nazwisk i działalności w obieg informacji o najnowszych zjawiskach w sztuce polskiej.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 69 artystów z dwunastu krajowych wyższych uczelni artystycznych. Spośród 192 nadesłanych prac do wystawy wybrano 62 obrazy 27 młodych malarzy.

Artyści zakwalifikowani do wystawy: Natalia Brodacka, Ireneusz Ciskowski, Małgorzata Czyż, Żaneta Dziadosz, Maciej Ignatowski, Maria Jagłowska, Dominik Janyszek, Dagmara Jemioła-Hryniewicka, Aneta Kublik, Szymon Kula, Justyna Maksajda, Magda Malinowska, Iwona Molecka, Magdalena Parfieniuk, Karolina Pielak, Monika Polak, Alicja Pruchniewicz, Paulina Rega, Katarzyna Rutkowska, Aleksandra Staniorowska-Buła, Monika Stefanowska, Piotr Szwagrzyk, Maciej Wodiczko, Marcjanna Wysocka, Tomasz Zjawiony, Jagoda Zych, Gabriela Staszak.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Patronat medialny
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.