Logo Legnica24h.pl
Reklama

(FOTO) Zimowe ferie w Legnicy dobiegły końca

Tegoroczne ferie zimowe już za nami. Z różnych form wypoczynku skorzystało ok. 2800 uczniów. Miasto dofinansowało feryjne atrakcje kwotą ponad 300 tys. zł. Dotacje otrzymało 16 podmiotów.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Od wielu lat przebojem ferii w Legnicy są półkolonie, organizowane m.in. przez Młodzieżowe Centrum Kultury. Dzieci brały udział w zajęciach sportowych w Klubie Fitnes „Arena”, gdzie ćwiczyły i tańczyły. Chodziły też na zajęcia kreatywne do Sali Zabaw „Klockowisko” i wesoło bawiły się w salach zabaw Ferio i PlayCity. Były też prezentacje bajek i seans filmowy „O psie, który wrócił do domu”. Uczestnicy półkolonii mieli doskonale zagospodarowany czas różnymi grami, konkursami, zajęciami plastycznymi, wokalnymi, teatralnymi i muzycznymi.

Odbywały się również spotkania edukacyjne z przedstawicielami Sanepidu pod tytułem „Bezpieczne ferie” i „Zdrowe odżywianie”, a przedstawicielka Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej i Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli przeprowadziła zajęcia o bezpiecznym internecie. Strażnicy miejscy i policjanci uczyli dzieci, jak bezpiecznie bawić się i spędzać wolny czas zimą na dworze.

MCK organizowało również codzienne pięciogodzinne zajęcia otwarte dla dzieci i młodzieży, które nie chodziły na półkolonie. Z tej formy skorzystało prawie 400 uczniów. Przygotowano dla nich warsztaty plastyczne, ceramiczne, batiku, modelarskie i taneczne. Rozwijali swoje pasje i talenty.

Bardzo udaną formą zajęć były warsztaty teatralne, podczas których ćwiczono emisję głosu, metody ekspresji, elementy sztuki aktorskiej oraz kreowanie osobowości scenicznej. Do prowadzenia warsztatów zaproszone były aktorki z legnickiego teatru, które swoim profesjonalizmem w bardzo pozytywny sposób wpłynęły na kreatywność młodych artystów. Uczestnicy wyjeżdżali do Teatru Lalek i Teatru Współczesnego we Wrocławiu.

Zobacz zdjęcia

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.