Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) X Świąteczny Turniej Charytatywny

W dziesiątej już edycji Świątecznego Turnieju Charytatywnego pieniądze zbierane były dla Alanka, potrzebującego operacji serca. Potrzebną kwotą jest 1 200 000 zł.

© Kornelia Szymańska

Krzysztof Piotrowski nie zastanawiał się zbyt długo komu przekazać cały dochód z najbliższego turnieju. Od razu zdecydował, że będzie to  2,5–letni Alan Wróblewski, który urodził się z wadą serca i potrzebuje jak najszybszej operacji. 

72 – tyle razy na minutę uderza serduszko zdrowego dziecka. U Alana jest więcej, dużo więcej… Wykryto częstoskurcz. Jego serce czasami bije jak oszalałe. Przy sercu, które nie jest prawidłowo wykształcone, oznacza to jedno – śmiertelne niebezpieczeństwo - wyjaśniał swoją decyzję Piotrowski, cytowany przez klubowy portal miedzlegnica.eu.

Dodatkowo, na operację zdecydowali się tylko lekarze w Bostonie. Nikt w Polsce nie chciał się jej podjąć. Mały Alanek potrzebuje wsparcia w kwocie 1 200 000 zł. 

Jest to kwota astronomiczna. Ale kto jak nie my wszyscy możemy się zjednoczyć i pomóc temu małemu chłopcu. Chciałbym abyśmy uzbierali całość już w niedzielę, ale jestem realistą i liczę, że dzięki turniejowi oraz pomocy legniczan o całej sprawie zrobi się głośno w całej Polsce. Tylko razem możemy osiągać tak duże cele. Wierzę, że wszystko rozpocznie się w Legnicy, a skończy szczęśliwie w Bostonie – dodawał Piotrowski.

Na licytacji znalazły się wartościowe przedmioty, jak koszulka z dawnego klubu Grzegorza Krychowiaka czy koszulka reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego z autografem. Poza oczywistymi meczami w piłkę nożną, wystąpiła grupa taneczna Złote Dzieci w tanecznym wydaniu „Czarnoksiężnika z krainy Oz”.Tego dnia możliwa były pomoc nie tylko Alankowi, ale też Sabinie Latosińskiej. Sabina cierpi na śmiertelną chorobę - Nocną Napadową Hemoglobinurią, dlatego tego dnia liczył się każdy zarejestrowany dawca szpiku.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.