Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Wystawa „Piękne i Bestia” w legnickim zamku

Karykatury autorstwa Dariusza Łabędzkiego oraz fotografie Zenona Żyburtowicza przedstawiające Jerzego Hoffmana i bohaterki jego filmów można podziwiać na wystawie zatytułowanej „Piękne i Bestia”.

© Anna Cybulska

Dziś w Zamku Piastowskim w Legnicy odbył się wernisaż wystawy, która będzie czynna do 25 marca br. Zdjęcia oraz karykatury portretowe zostały wykonane za pomocą różnych technik, np. akwareli, pasteli, czy tuszu. Przedstawiają wizerunki m.in. Nataszy Urbańskiej, Małgorzaty Braunek, Barbary Brylskiej, Elżbiety Starosteckiej, Beaty Tyszkiewicz, Bożeny Dykiel, Anny Dymnej oraz Jerzego Hoffmana. Więcej o autorach prac pisaliśmy TUTAJ. 

Wystawę wspólnie przygotowali Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenie Kulturalne "Krajobrazy" w Legnicy. 

Podczas wydarzenia każda z pań otrzymała tulipana z rąk Tadeusza Samborskiego - Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego, z okazji przypadającego dziś święta kobiet. 

Wystawie towarzyszył recital w wykonaniu Mariny Towarnickiej i Nadieżdy Brońskiej. 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.