Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Tenisiści stołowi z Gminy Chojnów zmierzyli się w Goliszowie

18 lutego 2018 r. w świetlicy w Goliszowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Chojnów w Tenisie Stołowym. Tenisiści rywalizowali o miano najlepszego w 4 kategoriach.

© UG Chojnów/materiał prasowy

Nad przebiegiem turnieju czuwali doświadczeni działacze LZS. Duże zainteresowanie oraz udział młodzieży w turnieju świadczą o niegasnącej popularności tenisa stołowego w Gminie Chojnów. 

Mistrzostwa Gminy Chojnów w Tenisie Stołowym niezmiennie od lat odbywają się w świetlicy w Goliszowie. Organizatorami są Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz, Gminne Zrzeszenie LZS, LZS „Mewa” Goliszów oraz samorząd sołectwa Goliszów.

Tegoroczna rywalizacja przebiegała w czterech kategoriach: chłopcy do lat 15, mężczyźni do lat 35, mężczyźni powyżej 35 lat oraz kobiety bez ograniczenia wiekowego. Zawodnicy w każdej kategorii rozgrywali mecze turniejowym systemem „każdy z każdym”. Nadzór sędziowski nad przebiegiem zawodów sprawowali Aleksander Ciołczyk, Jan Denisiak i Janusz Cygan.

Wyniki końcowe w poszczególnych kategoriach:

      KOBIETY

I miejsce  - Aleksandra Pastyrnak

II miejsce – Ewa Burzmińska

III miejsce – Julia Czarachowicz

     CHŁOPCY  DO  LAT 15

I miejsce    -  Radosław Radwański

II miejsce   -  Hubert Kupczyński

III miejsce  -  Marcel Kaczmarek

      MĘŻCZYŹNI  WIEK 15-35  LAT

I miejsce     - Maciej Pastyrnak

II miejsce    - Sebastian Sroka

III miejsce   -  Paweł Darmoros

      MĘŻCZYŹNI  POWYŻEJ  35  LAT

I miejsce      - Radosław Kupczyński

II miejsce     - Dariusz Konarski    

III miejsce    - Paweł Rękoś   

Na zakończenie zawodnicy, którzy stanęli na podium w swojej kategorii, otrzymali rakiety tenisowe, medale i dyplomy ufundowane przez Wójta Gminy Chojnów Andrzeja Pyrza.  W trakcie zawodów wszyscy uczestnicy zmagań poczęstowani zostali kawą, herbatą, napojami chłodzącymi i innymi słodkościami przygotowanymi przez gospodarzy – samorząd sołectwa Goliszów.

Tenis stołowy to bardzo popularna dyscyplina sportowa. Mogłoby się wydawać, że nie wymaga wielkiej aktywności ruchowej, jednak jest to błędne przekonanie. Wystarczy rozegrać kilka setów, aby zobaczyć, że gra w „ping-ponga” to także fantastyczne ćwiczenie kondycyjne. Spróbować swoich sił w gminnych zawodach może każdy, niezależnie od wieku.

- Nasze zawody mają otwartą formułę. Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa i spróbowania swoich sił przy stole. Będzie to dobre dla naszego zdrowia, a rywalizacja z pewnością dostarczy niesamowitych emocji – zachęca Janusz Cygan, Przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Chojnowie.

O kolejnych zawodach sportowych organizowanych przez LZS można dowiedzieć się ze strony www.gmina-chojnow.pl

Fot. UG Chojnów

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.