Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Świętowali Dzień Edukacji Narodowej

Dziś, 12 października, w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Fot. Anna Cybulska © Anna Cybulska

W uroczystości udział wzięło kilkudziesięciu przedstawicieli placówek oświatowych, wychowawczych, kuratorium dolnośląskiego, nauczycielskich związków zawodowych, a także prezydent Tadeusz Krzakowski, zastępczyni prezydenta Dorota Purgal i dyrektor wydziału oświaty, kultury i sportu UM Halina Gawin-Majewska. 

Uzdolnieni artystycznie uczniowie I i II Liceów Ogólnokształcących w podzięce za trud swych nauczycieli i wychowawców zaprezentowali specjalny program muzyczno-literacki. 

Jest już tradycją, że z okazji Dnia Edukacji prezydent Legnicy przyznaje nagrody finansowe za wysokie osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze wszystkim zasłużonym dyrektorom, nauczycielom oraz pracownikom oświaty. Dzisiaj wręczył je 71 osobom. 

Złożył również wnioski do Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i Ministra Edukacji Narodowej o przyznanie wybitnym legnickim pedagogom nagród i odznaczeń państwowych. Laureaci otrzymają je 18 października podczas dolnośląskich obchodów Dnia Edukacji. 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.