Logo Legnica24h.pl
Reklama

(FOTO) Sesja Rady Gminy Miłkowice

Podczas styczniowej sesji radni Gminy Miłkowice przyjęli siedem uchwał, a także wysłuchali informacji o stanie bezpieczeństwa w gminie w roku 2017 i o podjętych działaniach przez Komisariat Policji w Chojnowie.

Fot. Anna Cybulska © Anna Cybulska

Na początku obrad gościnnie wystąpili policjanci, którzy przedstawili informację o stanie bezpieczeństwa w gminie Miłkowice w roku 2017. Radni oraz sołtysi korzystając z obecności funkcjonariuszy zgłosili swoje uwagi co do bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gminy. Mundurowi wsłuchali się w ich głosy i jednocześnie zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to narzędzie, dzięki któremu można szybko, sprawnie i bez wychodzenia z domu powiadomić o miejscach i zdarzeniach, które są niebezpieczne. 

W dalszej części obrad głos zabrał wójt Gminy Miłkowice Dawid Stachura, który przedstawił informację z realizacji zadań w okresie międzysesyjnym. Wspomniał m.in. o tym, że zostały potwierdzone środki przez urząd marszałkowski na modernizację trasy kolejowej Legnica - Lubin - Głogów. To znaczy, że m.in. przystanek Rzeszotary zostanie zmodernizowany. 

Wójt nadmienił, że odbył trzy spotkania z inwestorami. 

- Od strony Dino w kierunku Kochlic, mamy około cztery hektary gruntu. Ten grunt jest trochę obciążony warunkami terenowymi. Jest on bardzo podmokły oraz na jego pewnej części znajduje się las. Ale znaleźli się chętni, którzy chcieliby tam zainwestować. Jednym z zainteresowanych jest producent foli różnego rodzaju. Tutaj praktycznie już poczyniliśmy pierwsze kroki w kierunku uzyskania pozwoleń na budowę i sprzedaży działki. Natomiast pozostałymi dwoma hektarami interesuje się dwóch przedsiębiorców. Firma zajmująca się przetwórstwem elektroodpadów, a dokładniej rozkręcanie na części pierwsze czajników, telewizorów itp. A druga firma zajmuje się robotami drogowymi, która chce wytwarzać beton. Na nich patrzę mniej łaskawym okiem, ponieważ w przypadku pierwszej oferty dochód podatkowy byłby dużo większy - mówił wójt Dawid Stachura. 

Wójt poinformował również o planowanych stacjach gazyfikacji w Miłkowicach i Siedliskach, o zrealizowanych remontach gminnego archiwum i sali posiedzeń. Dodał, że niedawno odbyło się spotkanie sprawozdawcze OSP w Rzeszotarach.  

- Strażacy poszli o krok dalej. Po za tym, że zaangażowali się w szereg akcji, to na ostatnim ich posiedzeniu podjęto uchwałę o dobrowolnym przekazaniu swojego ekwiwalentu pieniężnego za udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych na cele statutowe OSP w Rzeszotarach. Jest to bardzo ładny gest z ich strony - podkreślił D. Stachura. 

W trakcie sesji wójt wspomniał również o ustawie, która ma wejść w życie, dotyczącej jawności życia publicznego.

- Niedługo będą Państwo składali oświadczenia majątkowe. Prawdopodobnie zmieni się forma oświadczenia i lista osób, która będzie je składała. Oświadczenia będą również składać sołtysi, radni i pracownicy Urzędu Gminy. Wchodzi też mocniejszy zakres odpowiedzialności z tytułu celowego niepodania informacji w oświadczeniu majątkowym - informował wójt. 

Następnie radni złożyli liczne interpelacje oraz zapytania. Głównie dotyczyły one stanu nawierzchni dróg na terenie gminy, wycinki drzew i krzewów, funduszu sołeckiego oraz spraw porządkowych.

Ponadto radni podjęli uchwały w sprawie: planu pracy Rady Gminy i komisji stałych Rady Gminy Miłkowice na rok 2018; stwierdzenia wygaśnięcia mandatu ławnika; przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miłkowice na rok 2018; zmian w budżecie Gminy Miłkowice na 2018 rok; zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2018-2029; zmieniająca uchwałę w sprawie zasad, sposobu i trybu umarzania, odraczania lub rozkładania na raty należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny; wyznaczenia inkasenta opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz wynagrodzenia za inkaso. 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.