Logo Legnica24h.pl
Reklama

(FOTO) Rozmawiali o trasach rowerowych

Koncepcja przebiegu tras rowerowych dla Legnicy - to temat wczorajszych konsultacji, które odbyły się w Młodzieżowym Centrum Kultury.

Fot. Anna Cybulska © Anna Cybulska

Spotkanie miało na celu przedstawienie opracowanej koncepcji przebiegu tras rowerowych dla Legnicy. (Prezentacja: Koncepcja_przebiegu_legnickich tras_rowerowych).

- Zadaniem projektanta było pokazanie głównych przebiegów dróg ze względu na natężenie ruch oraz potrzeby mieszkańców. W koncepcji nie ma bardzo szczegółowych rozwiązań. Oczywiście, pierwsze propozycje z projektantem mamy. Natomiast przed nami jest duża część dyskusji z mieszkańcami, jak w ramach danej ulicy poprowadzić ruch - mówił Tomasz Pereta, dyrektor Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym. 

Na spotkaniu mieszkańcy zgłosili wiele uwag do przedstawionej koncepcji, m.in. zaproponowano, aby deweloperzy przy planowaniu inwestycji mieli obowiązek uwzględniać w swoich planach ścieżki rowerowe, czy stojaki na rowery. Takie stojaki powinny pojawić się również przy marketach, szkołach, placówkach i instytucjach. 

- Jest taka zasada, że jak deweloper wchodzi z inwestycjami mieszkaniowymi, przy których mają powstać drogi publiczne, miasto wówczas podpisuje porozumienie z deweloperem, na mocy którego wspólnie realizujemy infrastrukturę drogową - mówiła Jadwiga Zienkiewicz, zastępca prezydenta Legnicy. 

Podczas spotkania głos zabrał radny Jarosław Rabczenko:

- Ścieżki rowerowe w Legnicy są dość chaotyczne i niepowiązane ze sobą. Dzięki temu dokumentowi mamy szansę tak projektować miasto, żeby te przyszłe rozwiązania były logiczne i spójne. Na ostatniej sesji nie otrzymaliśmy jednej bardzo ważnej informacji, chodzi o harmonogram, zarówno ten rzeczowy jak i finansowy. Sam przebieg tras mniej więcej pokrywa się z potrzebami mieszkańców, tylko my nie wiemy ciągle kiedy to wejdzie w życie. 

- Będziemy starali się wprowadzić pewien harmonogram. Po to są te konsultację, aby wybrać najważniejsze trasy. Część tras będziemy chcieli skoordynować z inwestycjami drogowymi. Jednak jest wiele miejsc np. ul. Rzeczysposlitej, gdzie drogę dla rowerów można wybudować niezależną inwestycją. Z dyskusji z mieszkańcami wyniknie co ma być w pierwszej kolejności zrealizowane przez miasto. Po tym będą proponowane konkretne przedsięwzięcia - mówił Jarosław Patron, specjalista ds. komunikacji rowerowej w Wydziale Zarządzania Ruchem Drogowym.

Mieszkańcy również wnioskowali o ścieżkę rowerową w kierunku strefy ekonomicznej, miasteczko rowerowe dla dzieci, czy o większe dostosowanie centrum miasta do rowerzystów.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Czy Miedź Legnica wywalczy awans do Ekstraklasy?
Tak (87%)
Nie (13%)
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.