Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Podsumowanie Dolnośląskich Zawodów Strzeleckich z udziałem legnickiej PWSZ

W Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze odbyło się uroczyste podsumowanie Dolnośląskich Zawodów Strzeleckich im. Żołnierzy Września 1939 roku, połączone z konferencją oraz targami edukacyjnymi.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Celem Dolnośląskich Zawodów Strzeleckich było przede wszystkim uczczenie pamięci Żołnierzy Września 1939 roku, ale również promowanie wartości patriotycznych i możliwość szkolenia naszej młodzieży. Dlatego w tym miejscu bardzo serdecznie dziękuję Jaworskiemu Klubowi Strzeleckiemu UR, panu prezesowi Rafałowi Sokołowskiemu, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy oraz wszystkim instytucją i osobom, które wsparły naszą imprezę - mówił starosta Stanisław Laskowski.

Po oficjalnym otwarciu konferencji na scenie zaprezentował się Klasyczny Kwintet Dęty Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Artyści zaprezentowali pieśni patriotyczno-żołnierskie, obejmujące okres od początku XIX wieku do czasów współczesnych.

Następnie nagrodzono najlepsze drużyny oraz zawodników. Wśród trzydziestu sklasyfikowanych drużyn wygrali uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy: Konrad Królikowski, Michał Breś, Adrian Synowiec. Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, a trzecie Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie. 

W klasyfikacji drużynowej w biathlonie zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół w Lubomierzu, przed zespołami V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy w składzie Jakub Litwin, Maksymilian Szymczak, Karol Dobrowolski oraz VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy w składzie Konrad Królikowski, Michał Breś, Adrian Synowiec. 

W klasyfikacji drużynowej w strzelaniu z karabinka KBKS najlepsza okazała się drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze, a trzecie miejsce zajął zespół jaworskiego PCKZiU. Drugi był Zespół Szkół Politechnicznych w Wałbrzychu.

W klasyfikacji drużynowej rzutu granatem dwa pierwsze miejsca zajęły drużyny Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, a na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna Zespołu Szkół w Lubomierzu. 

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt we wszytskich konkurencjach zwyciężyła Emilia Sulecka z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze, wyprzedzając Aleksandrę Róg oraz Karolinę Berendt z VII LO w Legnicy.

Z kolei w klasyfikacji indywidualnej chłopców najlepszy okazał się Dawid Pilch z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze, a drugi był Marcel Kubiak z jaworskiego PCKZiU. Trzecie miejsce zajął Daniel Fecko z Zespołu Szkół w Lubomierzu. Najlepszym z legniczan był siódmy Konrad Królikowski z VII LO w Legnicy.

Klasyfikację OPEN w biathlonie wygrał Kacper Karpiel z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie. Trzeci był KOnrad Królikowski, a czwarty Michał Breś. Klasyfikację OPEN w konkurencji strzelanie z karabinka KBKS zwyciężył Mateusz Czerwiński z ZSZiO w Kamiennej Górze. Czwarta była Aleksandra Róg z VII LO w Legnicy. Natomiast w klasyfikacji OPEN rzutu granatem najlepszy był Dawid Pilch z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze. Czwarte miejsce zajął Adrian Synowiec.

Podziękowano również sędziom, na czele z sędzią głównym, którym był Anatol Ryng. To oni czuwali w trakcie zawodów nad bezpieczeństwem uczestników i sprawnym przebiegiem rywalizacji.

Wyróżnione wraz z opiekunem Władysławem Woźniakiewiczem zostały także uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze Aleksandra Kita, Kinga Kuźnia oraz Weronika Dziopa - laureatki I stopnia VIII edycji konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy” organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej.

Później rozpoczęła się część konferencyjna, zaś równolegle trwały targi edukacyjne oraz pokaz sprzętu wojskowego, który zaprezentował 23 Śląski Pułk Artylerii z Bolesławca. Wykład "Polski Wrzesień 1939" wygłosił Mirosław Szkiłądź, kustosz Muzeum Regionalnego w Jaworze. Następnie o roli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy w kształceniu kadr na rzecz obronności kraju mówił dr Zbigniew Cesarz.

- Bezpieczeństwo wewnętrzne to kierunek, który odgrywa rolę wiodącą. Jest prowadzony w ten sposób, by absolwent zapoznał się z bardzo szerokim spektrum zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Bada się i zjawiska i procesy - podkeślał dr Zbigniew Cesarz

W podsumowaniu zawodach i konferencji udział wzięli również m.in. Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów dr Helena Babiuch, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych dr Karol Rusin, Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych dr Agnieszka Kos. 

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

uczennica
uczennica22 września 2017 o 14:34
Bardzo fajne zawody. Było super!
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.