Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Oddali hołd Powstańcom

Przy tablicy upamiętniającej Szare Szeregi legniczanie oddali hołd Powstańcom Warszawskim.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

- Wyjątkowa okoliczność sprawiła, że dzisiaj się tutaj spotkaliśmy. 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego jest czymś szczególnym w historii naszego kraju. Wczoraj gen. Zbigniew Ścibor-Rylski pięknymi słowami wyraził swoją więź i swoje przywiązanie do tego dnia, ale przede wszystkim miłość do naszego kraju. Te słowa dla nas wszystkich powinny być pewnym mottem i jednocześnie przesłanką na przyszłość. To było symboliczne pożegnanie się pana generała z nami, z historią którą współtworzył i jest jej żywym świadkiem. Dziękuję, że wy jesteście i chcecie tutaj kontynuować te myśli, które on wczoraj przekazywał - mówił Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.
 
Hołd Powstańcom oddali mieszkańcy Legnicy, kombatanci, przedstawiciele środowisk patriotycznych, organizacji społecznych, władze miasta, parlamentarzyści oraz reprezentanci mniejszości żydowskiej oraz niemieckiej.
 
- Cieszymy się niezmiernie, że najmłodsi legniczanie są z nami i ta pamięć o heroicznej walce będzie przekazywana dalej. Słowa Bóg, Honor i Ojczyzna przyświecały tym wszystkim, którzy sięgnęli po broń, ufając i wierząc, że zza Wisły przyjdzie pomoc. Niestety Stalin swoją decyzją spowodował, iż na oczach polskiego żołnierza wykrwawiało się Powstanie Warszawskie. Niech pamięć o tych bolesnych dniach będzie w naszej tradycji, historii i nigdy nie obumrze. Jesteśmy dumni, że jesteśmy tutaj i gromadzimy się wokół idei naszych przodków. Niech pamięć o naszej wspaniałej i dumnej Ojczyźnie trwa. Cześć i chwała bohaterom - podkreślał Wacław Szetelnicki, przewodniczący Rady Miejskiej w Legnicy.
Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

mark
mark1 sierpnia 2017 o 22:42
Cześć i chwała Bohaterom!
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.