Logo Legnica24h.pl
Reklama

(FOTO) Od dziś pojedziemy S3 z Legnicy do Lubina

Dziś (25.06) odbyło się uroczyste otwarcie niemal 24-kilometrowego fragmentu trasy S3. Nowy odcinek S3 połączył okolice Lubina z autostradą A4.

© Anna Cybulska

Dzisiaj kierowcy otrzymali do dyspozycji drogę o wysokim standardzie, z dwoma jezdniami po dwa pasy ruchu w każdym kierunku oraz pasem awaryjnym. Obecne otwarcie oznacza także udostępnienie czterech ważnych węzłów drogowych o komfortowym połączeniu z istotnymi drogami regionu, w następujących relacjach:

  • Węzeł Legnica Południe – połączenie drogi ekspresowej S3 z autostradą A4 umożliwiające relacje w kierunku Wrocławia oraz Jędrzychowic i Zgorzelca;
  • Węzeł Legnica Zachód – połączenie drogi ekspresowej S3 z drogą krajową nr 94 w kierunku Legnicy i Zgorzelca; 
  • Węzeł Legnica Północ – połączenie drogi ekspresowej S3 z drogą wojewódzką 323 w kierunku Legnicy i Kochlic; 
  • Węzeł Lubin Południe – połączenie drogi ekspresowej S3 z obecną drogą krajową nr 3. Ruch z S3 zostanie skierowany na obecną DK3 w kierunku Lubina i dalej do Zielonej Góry.

- Droga ekspresowa S3 to jedna z dróg strategicznych, która uruchamia potencjał naszego kraju. Uruchamia szczególnie możliwości zespołu portów Szczecin - Świnoujście - mówił minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, podczas oficjalnego otwarcia drogi. 

- Bardzo się cieszę, że przekonaliśmy, że warto zainwestować w S3, żeby ona biegła do granicy państwa a nie kończyła się w Bolkowie - podkreśliła posłanka Elżbieta Witek.

- Dziękuję za decyzję o kontynuowaniu drogi pomiędzy Bolkowem a Lubawką. To powoduje, że z poziomu drogi krajowej wskakujemy na poziom międzynarodowy. Droga będzie jednym z ważniejszych korytarzy komunikacyjnych. Myślę, że to nie będzie bez znaczenia dla rozwoju gospodarczego naszego województwa - zaznaczył wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. 

Kolejne, budowane obecnie fragmenty trasy S3 prowadzące od A4 do Bolkowa w kierunku granicy z Czechami, również mają zostać udostępnione kierowcom jeszcze z końcem roku. Są to odcinki od węzła Legnica Południe do węzła Bolków. Inwestycja podzielona jest na dwa zadania realizowane przez Konsorcjum Eurovia - Warbud oraz Mota – Engil. Stan zaawansowania rzeczowego inwestycji jest na poziomie ok. 80 proc. Koszt całego projektu wynosi ok. 900 mln zł.

Dalszy fragment trasy S3 od Bolkowa do granicy państwa, również podzielony na dwa zadania, jest obecnie na etapie prac komisji przetargowej. Jeszcze w tym roku planowane jest podpisanie umów z wykonawcami robót. To pozwoli na udostępnienie kierowcom tego odcinka w 2023 roku. Tym samym udrożniony zostanie cały szlak drogowy wzdłuż zachodniej granicy Polski, od Szczecina do Lubawki.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.