Logo Legnica24h.pl
Reklama

(FOTO) Nowoczesne Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej w PWSZ otwarte!

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy otwarto nowoczesne Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej.

© Paweł Sasiela

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej powstało w ramach projektu realizowanego w konkursie pn.: „Realizacja programów rozwojowych dla uczelni medycznych uczestniczących w procesie praktycznego kształcenia studentów, w tym tworzenie centrów symulacji medycznej”. Program Rozwojowy jest związany z realizacją projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Program rozwojowy kierunku Pielęgniarstwo Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy” w oparciu o Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020.

Wartość projektu wyniosła 2 310 690,03 zł, a dofinansowanie z Unii Europejskiej 1 947 449,56 zł. Z kolei 363 240,48 zł dołożono z budżetu państwa. Uczelnia sfinansowała natomiast wszystkie roboty adaptacyjne pomieszczeń przeznaczonych na centrum, a także wniosła wkład własny w zakup sprzętu (adaptacja pomieszczeń kosztowała 363 000,00 zł, a wkład własny w zakup sprzętu wyniósł 240 000,00 zł).

Na Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej składają się: sala do ćwiczeń umiejętności pielęgniarskich, sala do ćwiczeń umiejętności pielęgniarskich i położniczych, pracownia nauki umiejętności technicznych, sala symulacji z zakresu BLS/ALS, sala opieki pielęgniarskiej wysokiej wierności, sala debriefingu oraz sala egzaminacyjna OSCE.

W MCSM Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy będą prowadzone zajęcia symulowane dla kierunku Pielęgniarstwo. Planuje się, że w centrum odbywać się będą zajęcia z przedmiotów: Podstawy pielęgniarstwa, Badanie fizykalne, Podstawy ratownictwa medycznego, Położnictwo, ginekologia i pielęgniarstwo położniczo – ginekologiczne, Chirurgia i pielęgniarstwo chirurgiczne, Choroby wewnętrzne i pielęgniarstwo internistyczne, Pediatria i pielęgniarstwo pediatryczne, Chirurgia i pielęgniarstwo chirurgiczne, Choroby wewnętrzne i pielęgniarstwo internistyczne, Pediatria i pielęgniarstwo pediatryczne, Neurologia i pielęgniarstwo neurologiczne, Rehabilitacja i pielęgnowanie niepełnosprawnych, Anestezjologia i pielęgniarstwo w stanach zagrożenia życia, Opieka paliatywna, Psychiatria i pielęgniarstwo psychiatryczne oraz Rehabilitacja i pielęgnowanie niepełnosprawnych.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Patronat medialny
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.