X Legnickie Prezentacje Edukacyjne
Logo Legnica24h.pl

(FOTO) Nieudana inauguracja

Miedź Legnica w pierwszym tegorocznym meczu LOTTO Ekstraklasy nie sprostała Jagiellonii Białystok.

© Kornelia Szymańska

Początek spotkania był dość wyrównany, a nawet to legniczanie starali się narzucić swój styl gry. Być może właśnie to uśpiło czujność zielono-niebiesko-czerwonych. W 15 minucie błąd przy wyjściu do dośrodkowania z rzutu rożnego popełnił Anton Kanibołocki. Piłka trafiła do Namanji Mitrovicia, a ten sprytnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce.

Później gra toczyła się głównie w środkowej strefie. W 27 minucie niezłą piłkę na prawą stronę otrzymał Zoran Arsenić. Nowy nabytek "Jagi" uderzył z pierwszej piłki, ale piłka poszybowała wyraźnie obok bramki. W 33 minucie z prawej strony dograł do środka Juan Camara. Po krótkim zamieszaniu w polu karnym białostoczan piłka trafiła przed szesnastkę do Rafała Augustyniaka, jednak strzał pomocnika nie zaskoczył Grzegorza Sandomierskiego.

W 38 minucie mocno uderzył Martin Kostal, ale Kanibołocki nie dał się zaskoczyć i wybił na rzut rożny. Tuż przed przerwą Tomislav Bożić faulował w polu karnym Marko Poletanovicia. Do jedenastki podszedł Guilherme. Bramkarz Miedzi wyczuł intencje strzelca, jednak nie zdołał sięgnąć piłki i ta zatrzepotała w siatce.

Po przerwie zielono-niebiesko-czerwoni próbowali przejąć inicjatywę, ale niewiele z tego wynikało. Nadzieje legniczan na korzystny wynik rozwiał w 65 minucie Bożić, który w akcji ratunkowej faulował wychodzącego na czystą pozycję Patryka Klimalę. Arbiter bez wahania sięgnął po czerwony kartonik.

Legniczan w 74 minucie dobił Arvydas Novikovas, który najpierw na prawej stronie pola karnego zwiódł obrońców, a następnie strzałem przy słupku nie dał szans Kanibołockiemu. W 82 minucie kontuzji doznał Mile Savković, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku. Serb do szatni zaniesiony został na noszach. Już w doliczonym czasie swój debiut w Miedzi golem mógł udokumentować Joan Roman, ale piłka po strzale Hiszpana z prawej strony zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką.

Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok 0:3 (0:2)

Bramki: Mitrović (15), Guilherme (45), Novikovas (74)

Żółte kartki: Santana (60), Fernandez (61) - Scepović (90)

Czerwona kartka: Bożić (65)

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)

Asystenci: Radosław Siejka, Adam Karasewicz

Widzów: 3 814

Miedź: Kanibołocki - Zieliński (70. Musa), Osyra, Bożić, Miljković, Augustyniak (46. Fernandez), Ojamaa (66. Roman), Santana, Camara, Forsell, Piasecki; trener Dominik Nowak

Jagiellonia: Sandomierski - Guilherme, Mitrović, Runje, Arsenić, Pospisil (66. Kwiecień), Romanczuk, Poletanović (78. Savković), Kostal, Klimala (68. Scepović), Novikovas; trener Ireneusz Mamrot