Logo Legnica24h.pl
Reklama

(FOTO) Msza św. trydencka w Katedrze Legnickiej

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku w Legnickiej Katedrze św. Ap. Piotra i Pawła odbyła się kolejna Msza św. w klasycznym rycie rzymskim, zwanym rytem trydenckim.

Fot. Anna Cybulska © Anna Cybulska

Msza św. w tej formie rytu rzymskiego sprawowana jest po łacinie, jednak elementy takie jak lekcja, Ewangelia czy homilia można usłyszeć po polsku. Frekwencja w dzisiejszą niedzielę na tej Mszy św. zwanej również Mszą św. Wszechczasów dopisała pomimo mroźnej aury. Zasadniczą różnicą, oprócz języka celebracji, między mszą trydencką oraz „zwykłą mszą” jest pozycja kapłana, który stoi przodem do ołtarza i razem z wiernymi zwraca się ku Chrystusowi.

Poza tym będąc uczestnikiem mszy sprawowanej w klasycznym rycie rzymskim można poczuć pewnego rodzaju doniosłość sprawowanej ofiary. Wyjątkową atmosferę w Legnickiej Katedrze współtworzy także schola działający przy katedrze wspierana przez scholę z Bolesławca. Ich śpiew chorałów gregoriańskich wnika w wnętrze modlącego się człowieka.

Msze św. w klasycznym rycie rzymskim odprawiane są w każdą II-gą niedzielę miesiąca w Legnickiej Katedrze o godzinie 16.00. Natomiast najbliższa Msza św. Wszechczasów odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2018 roku w Jaworze w Kościele pw. św. Faustyny na Przyrzeczu o godzinie 16.00 w intencji chrześcijan prześladowanych w Europie.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Czy Miedź Legnica wywalczy awans do Ekstraklasy?
Tak (87%)
Nie (13%)
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.