Logo Legnica24h.pl
Reklama

(FOTO) Matura 2019 w Legnicy. Ponad 1100 abiturientów przystępuje do egzaminu dojrzałości

Dzisiaj, 6 maja o godz. 9.00, uczniowie ostatnich klas liceów ogólnokształcących i techników rozpoczęli egzaminy maturalne. W tym roku dotyczy to łącznie ok. 1.135 uczniów legnickich szkół ponadgimnazjalnych.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Do egzaminu maturalnego przystąpiło 623 licealistów, w tym 88 absolwentów niepublicznych liceów ogólnokształcących oraz 512 uczniów techników.

Absolwenci rozpoczynają maturę obowiązkowym egzaminem pisemnym z języka polskiego, następnie we wtorek przystąpią do egzaminu z matematyki. Egzaminy z tych przedmiotów zdawane są na poziomie podstawowym. Dodatkowo absolwenci liceów i techników zobowiązani są przystąpić do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Obowiązkowe egzaminy w części ustnej z języka polskiego oraz z języka obcego nie mają określonego poziomu‎.

Pisemne egzaminy maturalne potrwają do 23 maja, natomiast część ustna zaplanowana została od 6 do 25 maja. Tegoroczny egzamin maturalny, podobnie jak w ubiegłym roku, odbywa się w nowej formule i obejmuje sprawdzenie poziomu opanowania przez absolwentów wiadomości oraz umiejętności, określonych w wymaganiach podstawy programowej kształcenia ogólnego.

Każdy absolwent może dodatkowo wybrać maksymalnie 5 innych przedmiotów, które będzie zdawał na poziomie rozszerzonym. Wybory maturzystów w tym zakresie są najczęściej podyktowane wymaganiami rekrutacyjnymi, określonymi przez szkoły wyższe. Uczelnie wykorzystują wyniki egzaminu ‎maturalnego z przedmiotu lub przedmiotów – przede wszystkim na poziomie ‎rozszerzonym – jako kryteria w rekrutacji. Absolwenci poznają wyniki egzaminów maturalnych 4 lipca i właśnie w tym dniu odbiorą świadectwa dojrzałości.

Absolwenci, którzy z udokumentowanych przyczyn ‎zdrowotnych lub losowych nie będą mogli przystąpić do egzaminu w maju, a uzyskali zgodę dyrektora OKE, odbędą sesję dodatkową egzaminu maturalnego od 3 do 19 czerwca.

Sesja poprawkowa tegorocznej matury ‎przeprowadzona będzie 20 i 21 sierpnia.‎ Dotyczy to tych zdających, którzy przystąpią do wszystkich przedmiotów ‎obowiązkowych w maju/czerwcu i nie złożą z wynikiem pozytywnym egzaminu tylko z jednego przedmiotu w części pisemnej albo ‎w części ustnej.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.