Logo Legnica24h.pl
Reklama

(FOTO) Legniczanie pożegnali prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Kilkuset mieszkańców przybyło w sobotnie południe (19 stycznia) pod legnicki ratusz, by uczcić pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Pod Jego portretem legniczanie zapalali znicze i kładli kwiaty.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Obecni byli legniccy samorządowcy, osoby dorosłe, młodzież i dzieci. Wszyscy trwali w skupieniu.

Gdy w Gdańsku rozpoczynały się uroczystości żałobne o godzinie 12.00, w Legnicy rozległy się przejmujące dźwięki songu „The Sound of Silence” oraz pieśni Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”. Podczas tego spotkania nie padały żadne słowa. Zalegała cisza. Ludzie byli wzruszeni, wielu ocierało łzy.

Zobacz zdjęcia

W pogrzebie prezydenta Adamowicza w gdańskiej Bazylice Mariackiej uczestniczył prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.