Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

(FOTO) Legniczanie pokazali swoją moc w Legnickim Półmaratonie i Legnickiej Dziesiątce

Legniczanin Rafał Bardziński zwyciężył w niedzielę w VIII Legnickim Półmaratonie. Wśród pań najlepsza była wrocławianka Danuta Piskorowska. I Legnicką Dziesiątkę wygrał legniczanin Artur Gułaj, a wśród pań złotoryjanka Anna Ficner.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Bieg ukończyło na obu dystansach ponad 600 zawodniczek i zawodników.

W Legnickim Półmaratonie na dystansie 21 097 m rywalizowało około 400 zawodniczek i zawodników z kraju i zagranicy. Zwyciężył legniczanin Rafał Bardziński z czasem 1 godz. 15 min. 14 s. Kolejne miejsca zajęli złotoryjanin Marcin Pawłowski (01:16:24) i Czech Wojciech Groń (01:17:11). Wśród pań najszybciej finiszowała wrocławianka Danuta Piskorowska (01:30:55), przed Eweliną Łozowską (01:31:52) i Kamilą Żołędziewską (01:32:35 ).

W Legnickiej Dziesiątce zwyciężył Artur Gułaj (34 min.) przed Patrykiem Sarżyńskim (35:04) i Przemysławem Stempnikiem (35:15). Najlepsza z pań, Anna Ficner, przebiegła ten dystans z czasem 37:45. Drugie miejsce wywalczyła Martyna Masłowska (38:07), a trzecie Emilia Liputa (38:44).

Po raz pierwszy w historii legnickiego półmaratonu biegacze rywalizowali na typowo miejskiej trasie. Wystartowali z placu Meisslera i dalej biegli ulicami: Wrocławską, Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego, Piłsudskiego do Sudeckiej. Potem nawrót i tymi samymi ulicami do Jordana, bulwarem kaczawskim do mety na boiskach bocznych w parku Miejskim.

Spikerem legnickiego święta biegowego był Jerzy Górski, triathlonowy mistrz świata w Double Ironman z Huntsville w Alabamie, bohater filmu „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

Tegoroczny bieg był też inny niż zwykle, bowiem organizatorzy przyłączyli się do akcji miejskiej „Zrywam z plastikiem”, propagującej ekologiczne podejście do życia.

Zobacz zdjęcia

Przed startem

Z biegu

Z dekoracji

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.