Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Legnicki dzielnicowy zatrzymał złodzieja śmietnika z przystanku autobusowego

Legnicki dzielnicowy podczas porannego obchodu w Legnicy na ulicy Drukarskiej zatrzymał złodzieja, który w nocy ukradł śmietnik z przystanku autobusowego.

Fot. KMP Legnica © KMP Legnica

A następnie rano przyszedł po niego wraz z koleżanką. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy legnickiej komendy realizując obchód w rejonie ulicy Drukarskiej zauważył mężczyznę wraz z kobietą, którzy przy kontenerze, kostką brukową niszczą śmietnik, obrywając z niego listewki. Dzielnicowy natychmiast zainteresował się tą sprawą i szybko ustalił, że na przystanku autobusowym znajdującym się niedaleko brakuje śmietnika.

Funkcjonariusz zatrzymał legniczan, aby dokładnie wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Jak się okazało 32-latek około godziny 03:00 ukradł śmietnik z przystanku autobusowego II Armii Wojska Polskiego i przeniósł go pod kontener. Rano wraz z koleżanką przeszedł po niego i zaczął go niszczyć.

Śmietnik najprawdopodobniej miał mężczyźnie posłużyć do sprzedania w skupie złomu, a nie jak tłumaczył się dzielnicowemu, że ukradł go bo chciał drewienka, żeby się nimi ogrzać. Straty jakie zostały oszacowane to kwota ponad 2 tysięcy złotych.

32 – latkowi za kradzież śmietnika grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Jagoda Ekiert 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.