Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

(FOTO) Legniccy taekwondocy z medalami na mistrzostwach świata

Reprezentacja Polski z legniczanami w składzie zdobyła najwięcej medali (28) spośród wszystkich reprezentacji uczestniczących w XXI Mistrzostwach Świata w Taekwon-do Inzell 2019.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Dało to nam drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, najlepsze w ostatnim czasie podczas zawodów tej rangi.

Na Max Aicher Arena w bawarskim Inzell przez cztery dni o medale rywalizowała rekordowa liczba 1234 zawodników z 64 krajów. W reprezentacji kraju walczyło siedem zawodniczek i zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do, którzy znacząco przyczynili się do końcowego sukcesu naszej kadry.
Polska wywalczyła najwięcej medali ze wszystkich reprezentacji i uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej ustępując jedynie Argentynie, a pozostawiając w pokonanym polu wyżej ostatnio notowane drużyny Rosji, Nowej Zelandii, Rumunii, Irlandii czy Norwegii. Łączny dorobek naszej kadry to 6 złotych, 10 srebrnych i 12 brązowych medali.

Ten wynik medalowy jest sporym wyczynem ponieważ przy rekordowej liczbie startujących zawodników dotarcie do strefy medalowej w turnieju indywidualnym wymagało najczęściej wygrania aż czterech pojedynków – podkreśla legniczanin Łukasz Stawarz, trener kadry.

Jak walczyli legniczanie?

Czwórka powróciła do kraju z medalami. Maciej Żuk w turnieju drużynowym, wraz z kolegami wywalczył cztery krążki - trzy srebrne i jeden brązowy. Jest to jego najlepszy dorobek w czwartym już starcie w mistrzostwach świata seniorów.

Gwiazdą w kadrze juniorów okazała się legniczanka Monika Kowalczyk, która jako jedyna Polka dotarła do finału walk i sięgnęła po tytuł wicemistrzyni w kategorii ciężkiej do 65 kg juniorek. Monika po czterech wygranych pojedynkach z zawodniczkami z Holandii, Hiszpanii, Walii i Słowenii w finale uległa utytułowanej Nikolett Mezei z Węgier. Legniczanka w swoim debiucie wywalczyła jeszcze drugi srebrny medal tym razem w drużynowych testach siły. W zespole wicemistrzyń walczyła również druga zawodniczka z Legnicy Wiktoria Miądzel.

Bardzo blisko przynajmniej srebrnego medalu była również Kamila Kolanowska, która sprawiła sporą niespodziankę docierając do strefy medalowej w kategorii powyżej 75 kg seniorek. Kamila w walce o finał uległa po dogrywce reprezentantce Australii i start zakończyła z brązowym medalem.  

Warto podkreślić, że zarówno zakwalifikowanie się aż siedmioro legniczan do kadry na tegoroczne mistrzostwa jak również medale dla Legnicy w niemieckim Inzell nie byłyby możliwe gdyby nie wieloletnie wsparcie finansowe szkolenia sportowego w Legnickim Klubie Taekwon-do ze strony Fundacji KGHM Polska Miedź i Urzędu Miasta Legnica.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.