Logo Legnica24h.pl
Reklama

(FOTO) „Legnica w 1956 roku” Legnicką Książką Roku 2017

W Akademii Rycerskiej w Legnicy odbył się wyjątkowy koncert noworoczny, podczas którego poznaliśmy Legnicką Książkę Roku 2017. Tytuł ten przyznano jednomyślnie książce „Legnica w 1956 roku” autorstwa Marii Kubasik i Marka Żak.

Fot. Anna Cybulska © Anna Cybulska

Spotkanie odbyło się na zaproszenie prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego, który corocznie zaprasza przedstawicieli różnych środowisk, firm, stowarzyszeń i organizacji współpracujących z samorządem by podsumować miniony rok. Doskonałym sposobem na podsumowanie był zaprezentowany film, który w skrócie przedstawił wszystkie inwestycje i inicjatywy ubiegłego roku. 

Tego wieczoru poznaliśmy laureatów tytułu Legnicka Książka Roku 2017. Nominacje do tego tytułu otrzymało 6 wydawnictw, wybranych przez kapitułę spośród 43 ubiegłorocznych publikacji zaproponowanych przez organizatorów – Legnicką Bibliotekę Publiczną i Muzeum Miedzi w Legnicy. Ocenie poddano książki związane treściowo z Legnicą bądź napisane przez legnickiego autora albo wydane w Legnicy. Jurorzy w trakcie wyboru brali pod uwagę takie kryteria, jak: staranność edytorska (estetyka, szata graficzna), staranność redakcyjna, atrakcyjność tematu, wartość poznawcza i artystyczna, oryginalność, efekt indywidualnej pracy osoby lub zespołu, a także oddziaływanie na społeczność miasta, regionu i kraju. 

Tytuł Legnicka Książka Roku 2017 otrzymała publikacja „Legnica w 1956 roku”, której autorami są Kubasik Maria i Żak Marek. 

- Jestem mocno wzruszona i bardzo się cieszę. Dziękuje, że kapituła dostrzegła ogrom naszej pracy. Siedzieliśmy w archiwach przez prawie rok. Może za szczegółowo opisaliśmy Legnicę z 1956 roku, ale chcieliśmy pokazać klimat tamtych dni, jak się rodziła świadomość załóg legnickich zakładów pracy i co potem działo się konkretnie w październiku w 1956 roku - mówiła Maria Kubasik. 

Wieczór dopełnił koncert Anny Wyszkoni wraz z zespołem. 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Czy Miedź Legnica wywalczy awans do Ekstraklasy?
Tak (87%)
Nie (13%)
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.