Logo Legnica24h.pl
Reklama

(FOTO) Konkurs „W jesiennym nastroju” w Pątnowie Legnickim

W sobotę salę Wiejskiego Ośrodka Kultury w Pątnowie Legnickim odwiedziła jesień. Za sprawą corocznego Gminnego Konkursu literacko-plastycznego „W jesiennym nastroju”.

© Materiały prasowe / GOKiS Kunice

Uczestnicy długo przygotowywali się do zmagań konkursowych, które podzielone były na trzy części. Przygotowania do konkursu były miłym sposobem na wprowadzenie się w jesienny nastrój. Pierwszą częścią był konkurs recytatorski, w którym reprezentanci miejscowości z terenu gminy Kunice recytowali wiersz o tematyce jesiennej, w tej części udział brały dzieci z klas I-IV szkoły podstawowej.

Najpiękniej wiersz wyrecytowała Emilia Lemiech z Pątnowa Legnickiego, drugie miejsce przypadło Wiktorii Pendowskiej z Golanki Górej, trzecie miejsce zajął Szymon Hajder ze Spalonej, a wyróżnienie przypadło Wiktorowi Wilkowskiemu z Pątnowa Legnickiego.

Drugą częścią konkursu była kompozycja jesienna, uczestnicy z każdej miejscowości prezentowali własną kompozycję przygotowaną wcześniej w placówkach. Do wykonania jesiennej kompozycji użyto darów jesieni, takich jak liście, kasztany czy żołędzie. Kompozycje przybrały przeróżnych kształtów, zaprezentowano przepiękne domki, bukiety, stroiki a nawet zwierzęta stworzone z jesiennych darów.

Jury powołane przez organizatora miało nie lada kłopot z wybraniem tej najpiękniejszej kompozycji, ponieważ wszystkie prace były wyjątkowe i wykonane z największą starannością. Po długim namyśle tytuł najpiękniejszej kompozycji jesiennej przypadł zespołowi z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnikach Małych, drugie miejsce zajął zespół z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Miłogostowicach, a trzecie dzieci z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Golance Górnej.

Najwięcej zabawy było w trzeciej części konkursowych zmagań – najpiękniejszy jesienny strój „Pani Jesień”, gdzie uczestnicy w trzyosobowych zespołach wykonywali strój z darów jesieni. Po wykonaniu stroju nastąpiła prezentacja przez jedną wytypowaną osobę. Dzieci pięknie przebrane w barwne stroje wykonane własnoręcznie przechadzały się po stali Wiejskiego Ośrodka Kultury w Pątnowie pokazując, że wyobraźnia dzieci oraz ich zdolności nie znają żadnych granic.

Dobra zabawa była najlepszą nagrodą, jednak jury postanowiło nagrodzić najpiękniejsze według nich stroje. Zwyciężył strój wykonany przez dzieci z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Grzybianach, drugie miejsce otrzymał zespół z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnikach Nad Kaczawą, a trzecie miejsce przypadło dzieciom z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Miłogostowicach.

Wyniki konkursu plastyczno-literackiego "W jesiennym nastroju"

 • Konkurs recytatorski
 1. EMILIA LEMIECH, NR 2 WOK PĄTNÓW LEGNICKI
 2. WIKTORIA PENDOWSKA, NR 5 WOK GOLANKA GÓRNA
 3. SZYMON HAJDER, NR 8, WOK SPALONA

WYRÓŻNIENIE: WIKTOR WILKOWSKI, NR 6, WOK PĄTNÓW LEGNICKI

 • Konkurs na najpiękniejszą kompozycję jesienną
 1. WOK SZCZYTNIKI MAŁE, NR 6
 2. WOK MIŁOGOSTOWICE, NR 5
 3. WOK GOLANKA GÓRNA, NR 10
 • Konkurs na najpiękniejszy jesienny strój "Pani Jesień"
 1. WOK GRZYBIANY, NR 2
 2. WOK SZCZYTNIKI NAD KACZAWĄ, NR 7
 3. WOK MIŁOGOSTOWICE, NR 8
Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.