Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

(FOTO) Juniorzy Legnickiego Klubu Taekwon-do najlepsi w Polsce

W miniony weekend w Białej Podlaskiej rozegrano XXVIII Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Taekwon-do. Zawodnicy LKT Legnica z dorobkiem trzech złotych i trzech srebrnych medali ponownie okazali się najlepsi w kraju.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Medale oraz wysoko punktowane miejsca przyniosły dodatkowo blisko 100 punktów wliczanych do rankingów klubów, gmin i województw w ramach prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Systemu Sportu Młodzieżowego.

Najlepszą zawodniczką mistrzostw została niedawno upieczona Wicemistrzyni Świata Monika Kowalczyk, która wspólnie z klubową koleżanką Wiktorią Miądzel zdominowały rywalizację w walkach do 65 kg oraz w konkurencji technik specjalnych. W obu przypadkach złote medale przypadły w udziale Monice, a srebrne Wiktorii. Znakomicie w mistrzostwach zaprezentował się również kadrowicz z Legnicy, Paweł Woźniak. Po czterech wygranych pojedynkach pewnie sięgnął po swój pierwszy tytuł Mistrza Polski Juniorów, tryumfując w kategorii do 68 kg. Wspomniana trójka świetnym startem w krajowym czempionacie zapewniła sobie praktycznie powołania do Reprezentacji Polski na październikowe Mistrzostwa Europy Sarajewo 2019.

Życiowy sukces w Białej Podlaskiej osiągnęła również Klaudia Danielewska, która w swoim piątym starcie w mistrzostwach Polski po raz pierwszy sięgnęła po medal. Klaudia wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Polski w walkach do 50 kg. W kategorii juniora dla LKT Legnica punktowali również Bartosz Redyk i Dominika Danielewicz.

Swoje medale wywalczyli również młodzieżowcy. Tytuł Mistrza Polski w kategorii do 78 kg zdobył Marcin Blicharski, a jego młodszy brat Maciej Blicharski sięgnął po srebrny medal w kategorii do 85 kg.

Sukcesy w tegorocznych mistrzostwach to jedno z najważniejszych osiągnięć klubowych LKT Legnica. Warto podkreślić, że sukcesy legnickich juniorów i młodzieżowców nie byłyby możliwe bez wieloletniego wsparcia finansowego dla legnickiego klubu ze strony Urzędu Miasta i Fundacji KGHM Polska Miedź.

Zobacz zdjęcia

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.