Logo Legnica24h.pl
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

(FOTO) III liga: Miedź II przegrywa z Gwarkiem

Gwarek Tarnowskie Góry zwyciężył w Legnicy z drugą drużyną Miedzi w meczu dziewiątej kolejki III ligi.

© Paweł Sasiela

W początkowych fragmentach meczu z boiska wiało nudą. Po kwadransie przewagę zaczął uzyskiwać Gwarek. W 19 minucie Adam Dzido po rzucie rożnym główkował nieznacznie obok bramki. Osiem minut później zespół z Tarnowskich Gór objął prowadzenie. W polu karnym Miedzi II zrobiło się małe zamieszanie, piłka trafiła na osiemnasty metr, a tam dopadł do niej Patryk Timochina i bez namysłu uderzył na bramkę, a interweniujący Jan Szpaderski nie zdołał wybić futbolówki.

W 34 minucie Marcin Garuch uderzył z prawej strony, ale golkiper gości nie dał się zaskoczyć. Minutę później strzelał zza pola karnego strzelał Mateusz Zatwarnicki, ale Andrzej Wiśniewski obronił bez zarzutu. Pięć minut przed przerwą strzałem z linii pola karnego odpowiedział Michał Chrabąszcz, ale Szpaderski był na posterunku. W 44 minucie wysoko nad bramką posłał piłkę Jakub Dyląg.

Po przerwie to Miedź II musiała zaatakować. W 52 minucie niecelnie sprzed pola karnego uderzył Zatwarnicki. Cztery minuty później kapitan legniczan posłał piłkę do będącego w polu karnym Garucha, ale szybszy okazał się bramkarz Gwarka.

Podopieczni Radosława Belli przeważali, ale długo nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. W 76 minucie Patryk Makuch próbował przedrzeć się przez defensywę przyjezdnych, ale ostatecznie skończyło się na zbyt słabej próbie lobowania Wiśniewskiego. Chwilę później Miedź II była najbliżej wyrównania. Garuch z dwunastu metrów posłał piłkę minimalnie nad poprzeczką.

W 80 minucie z rzutu wolnego w pole karne dorzucał Garuch, a Michał Pojasek zdołał tylko delikatnie musnąć piłkę głową, więc golkiper Gwarka miał ułatwione zadanie. W 82 minucie Marcel Wolan uderzył nieznacznie obok bramki. Ten sam zawodnik dziesięć minut później strzelił zza pola karnego zbyt słabo, by zagrozić gościom i skończyło się jednobramkową porażką.

Miedź II Legnica – Gwarek Tarnowskie Góry 0:1 (0:1)

Bramka: Timochina (27)

Żółte kartki: Pikul (42), Śliwa (53), ? (57), Dyląg (79)

Miedź II: Szpaderski – Przygocki, Sutor (87. Borowiak), Pojasek, Ławniczak, Garuch, Zatwarnicki (64. Wolan), L. Zieliński, Śliwiński, Kisiel, Makuch: trener Radosław Bella

Gwarek: Wiśniewski – Dzido, Cholerzyński, Curyło, Timochina, Joachim (75. Fojcik), Śliwa, Chrabąszcz (83. Piwko), Pach, Dyląg, Pikul (81. Cymerys); trener Krzysztof Górecko