Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Gwiazda w Szczytnikach

W piątkowy wieczór w Szczytnikach nad Kaczawą rozbrzmiała muzyka country w wykonaniu legendy tego gatunku muzycznego - Michała Lonstara, któremu towarzyszył Miron Łączyński.

© Materiały prasowe / GOKiS Kunice / Natalia Kuźniar

Gwiazda z najwyższej półki muzyków country - piosenkarz, gitarzysta, kompozytor, założyciel pierwszego w Polsce zespołu „Country  Familly”, pierwszy Polak koncertujący na prestiżowych scenach w Nashville zabrał nas w świat kowbojskich ballad, tych amerykańskich i tych polskich. Swoim urokiem osobistym, anegdotami i pięknymi gawędami o muzyce contry zaczarował publiczność w Szczytnikach nad Kaczawą.

Organizatorami kolejnego z cyklu koncertu popularyzującego różne gatunki muzyczne był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach i Koło Gospodyń Wiejskich „Szczytniczanki”, a atrakcją dla publiczności stały się także motory z klubu motocyklistów „Dragons”, które stały się elementem scenografii.

Nie zawiodła także publiczność, która stworzyła niezwykły klimat rodem z Dzikiego Zachodu oraz świata podróżujących po świecie kierowców wielotonowych ciężarówek, przychodząc na koncert w kostiumach charakterystycznych dla muzyki country.

Kreatywność widzów była godna podziwu, a jury jednogłośnie w kategorii dziecięcej wskazali na Dawida Brodę, natomiast w kategorii dorosłych Katarzynę Łozińską. Za inwencję twórczą zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody.

Organizatorzy byli również bardzo zadowoleni, że na ich zaproszenie odpowiedzieli mieszkańcy gminy Kunice oraz okolic. Koncertu Michała Lonstara wysłuchało ponad 150 osób.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Szczytniczanki”, jak zwykle przygotowały przepyszne ciasta oraz poczęstunek dla wszystkich gości. Powitalny drink oraz sok ze świeżych pomarańczy dla maluchów zostały entuzjastycznie przyjęte przez wszystkich gości.

Ledwie zakończył się jeden koncert, a organizatorzy już zastanawiają się, jaki kolejny gatunek muzyczny zaprezentować na muzycznej scenie w Szczytnikach nad Kaczawą i czekają na propozycje. Wszystkie pomysły zostaną wnikliwie przeanalizowane.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.