Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Gminny Dzień Rodziny w Konradówce

Tegoroczny Gminny Dzień Rodziny w Konradówce mimo przejściowych zawirowań pogodowych przyciągnął rzesze mieszkańców Gminy Chojnów.

Fot. Materiał prasowy © materiał prasowy

Gminny Dzień Rodziny w Konradówce połączony został z Piknikiem Ludowym. Data 4 czerwca została wybrana nieprzypadkowo – w roku 2017 na ten dzień przypada kościelne święto Zesłania Ducha Świętego, nazywane również Zielonymi Świątkami, a od 1931 roku obchodzone również jako święto polskiego ruchu ludowego.

Powitania Gości i otwarcia imprezy dokonali kolejno organizatorzy: Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz, Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego PSL Krzysztof Sowiński oraz Sołtys Sołectwa Konradówka-Piotrowice Sylwia Siwak.

- Nie bez przyczyny połączyliśmy Święto Rodziny i święto polskiego rolnictwa. Polska wieś jest strażnikiem uniwersalnych, dobrych wartości. Rodzina i tradycja są tu najsilniejsze. W komercyjnym świecie blichtru i fleszy trzeba pamiętać o swoich korzeniach, by być wiernym samemu sobie i kierować się własnymi zasadami – mówił w trakcie otwarcia imprezy Wójt.

Po oficjalnym przywitaniu gości wręczone zostały złote koniczynki – nadawane przez Naczelny Komitet Wykonawczy Polskiego Stronnictwa Ludowego  za szczególne osiągnięcia w działalności politycznej, pracy zawodowej i społecznej, samorządowej oraz kulturowo-oświatowej dla Ruchu Ludowego, wsi i rolnictwa. Wyjątkowym odznaczeniem wyróżnione zostały Teresa Demiańczuk oraz Bogusława Rudziak. Warto dodać, iż w trakcie równoległych, powiatowych obchodów Święta Ludowego w Legnickim Polu, wręczono Medal Wincentego Witosa innemu mieszkańcowi Gminy Chojnów. Najwyższym odznaczeniem ruchu ludowego uhonorowany został Jan Kościk z Goliszowa.

Część artystyczna zaczęła się występem Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Legnicka”, który słynie z bogatego repertuaru obejmującego m.in. folklor regionu dolnośląskiego, górnośląskiego, cieszyńskiego, Beskidu Żywieckiego, Beskidu Śląskiego, tańce spiskie, lubelskie i rzeszowskie. W trakcie ich występu uczestnicy Gminnego Dnia Rodziny mieli okazję podziwiać Suitę Górnośląską oraz Czardasza Cieszyńskiego. Barwne stroje i umiejętności legnickich artystów przypadły do gustu gminnej publiczności.

Po swoim występie legniczanie chętnie pozowali do zdjęć i dzielili się z zainteresowanymi swoją ogromną wiedzą na temat folkloru. Po Zespole Pieśni i Tańca „Ziemia Legnicka” na scenie pojawiały się kolejno dobrze znane „Albinki” ze Strupic, „Goliszowianie” z Goliszowa oraz „Michalinki” z Konradówki i Piotrowic. W trakcie występu tych ostatnich miał miejsce niezwykle miły akcent. Jedna z członkiń zespołu, Janina Domańska obchodziła tego dnia urodziny. „Michalinki” przy wsparciu pozostałych zespołów występujących tego dnia w Konradówce już na wstępie odśpiewały koleżance „Życzymy, życzymy”.

Równolegle do odbywających się występów trwała zabawa najmłodszych uczestników imprezy. Specjalnie z myślą o nich zorganizowane zostały zajęcia prowadzone przez profesjonalnych animatorów. Dwa tzw. dmuchańce oraz wata cukrowa i wizyta Minionka sprawiły, że dzieci całkowicie oddały się harcom.

Ostatnim punktem programu był wyjątkowy pokaz magii w wykonaniu iluzjonisty Damiana Kościa – uczestnika I i X edycji popularnego telewizyjnego show Mam Talent. Pochodzący z Wrocławia artysta zaprezentował program, który okazał się atrakcyjny dla każdego, niezależnie od wieku. Do zabawy wciągnięci zostali „asystenci”, których iluzjonista wyłaniał spośród publiczności. Sztukmistrz na przemian sprawiał, że rzeczy pojawiały się, znikały, powielały lub lewitowały. Damian Kość dzięki swoim niesamowitym umiejętnościom i poczuciu humoru zostawił publiczność nie tylko z licznymi pytaniami „jak?!” ale również z szerokimi uśmiechami na twarzy.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.