Logo Legnica24h.pl
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

(FOTO) Chytrzy Gruzini wyrwali remis

Cztery bramki padły w otwierającym Turniej UEFA U17 Elite Round spotkaniu Polski z Gruzją. Świętowania w Legnicy jednak nie było, bowiem skończyło się remisem.

© legnica24h.pl

Choć spotkanie rozgrywane było w Legnicy, formalnym gospodarzem starcia byli Gruzini. Biało-czerwoni nie zamierzali jednak za wiele sobie z tego robić i wraz z początkiem meczu starali się narzucić swoje warunki gry. Jak się jednak okazało, to zespół z kraju leżącego na granicy Europy i Azji dość szybko znalazł sposób na polską defensywę. Już w siódmej minucie Khvicha Kvaratskhelia został sfaulowany w polu karnym przez Karola Smajdora, a sędzia bez wahania wskazał na "wapno". Jedenastkę na gola zamienił gruziński kapitan Zunko Davitashvili.

Polacy odpowiedzieli pięć minut później, gdy do wyrównania, po podaniu Michała Karbownika, doprowadził Maik Nawrocki. Biało-czerwoni nie wyciągnęli wniosków z początku spotkania. W 27 minucie, po jednej z kontr Gruzinów, Marcel Lotka powalił w polu karnym jednego z rywali, a pewnym egzekutorem rzutu karnego ponownie okazał się Davitashvili. Polacy próbowali doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą, ale ich starania nie przyniosły skutku. Chociażby w trzeciej doliczonej minucie, kiedy groźnie głową z kilku metrów uderzał Bartosz Bida.

W przerwie selekcjoner biało-czerwonych dokonał dwóch zmian, ale nie zmieniły one wiele w obrazie gry. Gruzini wciąż ograniczali się głównie do kontr. Dla przykładu, w 49 minucie Kvaratskhelia uderzył sprzed linii pola karnego obok bramki. Od 52 minuty Polacy uzyskali wyraźniejszą przewagę, bowiem po drugiej żółtej kartce murawę opuścił Iva Gelashvili. Cztery minuty później, po mocnej wrzutce z autu, w zamieszaniu podbramkowym piłę w siatce umieścił rezerwowy Mateusz Żukowski.

Biało-czerwoni dalej atakowali, ale za dużo było w tym wszystkim chaosu, więc pojedynek zakończył się remisem. Z kolei w rozgrywanym w Głogowie spotkaniu Irlandia ograła 3:0 Macedonię.

Gruzja - Polska 2:2 (2:1)

Bramki: Davitashvili (8-k., 27-k.) - Nawrocki (13), Żukowski (56)

Żółte kartki: Chotalishvili (22), Gelashvili (37, 52), Kharshiladze (70) - Pleśnierowicz (32), Karbownik (46), Żukowski (53), Hyjek (79)

Czerwona kartka: Gelashvili (52, za dwie żółte)

Sędziował: Ivar Orri Kristjansson (Islandia)

Asystenci: Birkir Sigurdarson (Islandia), Gilles Francois Becker (Luksemburg)

Gruzja: Kharshiladze - Gelashvili, Mekvabishvili, Nonikashvili, Guliashvili (80. Jangveladze), Mesiachenko, Chotalishvili (55. Chincharauli), Talakhadze, Azarov (5. Kalandadze), Davitashvili, Kvaratskhelia; trener George Nemsadze

Polska: Lotka - Smajdor, Pleśnierowicz, Nawrocki, Maćkowiak, Żuk (64. Kobacki), Hyjek, Czyż (41. Bogusz), Karbownik, Eizenchart (41. Żukowski), Bida; trener Bartłomiej Zalewski