Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) 92 143 798 PLN w czasie 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

WOŚP gra dla dzieci małych i bez focha- na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

© Kornelia Szymańska

27. już finał WOŚP odbył się w niedzielę 13 stycznia 2019 roku. Czym różnij się od poprzednich? Tegoroczne Światełka do nieba nie były fajerwerkami, a pokazem ognia i laserów. Teraźniejszy stan konta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to: 92 143 798 PLN (14 stycznia godz. 11:00). Pod koniec stycznia poznamy oficjalną sumę zebranych pieniędzy. Wolontariusze wciąż przekazują nowe informacje na temat ostatecznej sumy. Wszystko wskazuje na to, że uda nam się pobić rekord z zeszłego roku. W 2018r. zebrana kwota przekroczyła 126 milionów złotych!

Jak wyglądał tegoroczny finał WOŚP w Legnicy? Od rana na legnickich ulicach nie dało się nie zauważyć  wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami i naklejkami w kształcie serc. Od godziny 14:00 w Akademii Rycerskiej zorganizowane były przeróżne koncerty, licytacje i inne atrakcje. W Sali Królewskiej widownia podziwiała tańce prezentowane przez UKTS Lew. Godzinę później ruszył Legnicki Bieg i Marsz z Serduszkiem. W tym samym czasie na dziedzińcu akademii legnickie Morsy cieszyły się iście ciepłą kąpielą. Po wspólnej rozgrzewce legnickie Morsy wskoczyły do specjalnie przygotowanego basenu.  Cały dziedziniec zapełniony był przez fascynatów motocykli, a raczej ich maszynami. O 16:00 zgodnie z planem, odbyło się zwiedzanie Sali Królewskiej z przewodnikiem, co cieszyło się dużą popularnością. Przez ten czas najmłodsi pomocnicy akcji mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach plastycznych, spróbowaniu domowych ciast. Dzieci chętnie malowały sobie buźki i bawiły się balonowymi zwierzątkami. Dla starszych uczestników udostępniono strefę zdrowia i możliwość zapisywania się jako potencjalny dawca szpiku.  W przerwach między koncertami odbywały się licytacje. Wśród wystawionych na aukcje przedmiotów znalazła się miedzy innymi  batuta, bony podarunkowe czy zaproszenia na zajęcia w Akademii AVATAR.

W sobotę, dzień wcześniej, w Spiżarni odbył się koncert, a raczej maraton muzyczny, w którego programie były licytacje. W ramach wstępu publika wrzucała 10zł do puszki WOŚP.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

mieszkaniec
mieszkaniec15 stycznia o 10:50
oficjalna suma zebranych pieniędzy ma być podana 8 marca
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.