Logo Legnica24h.pl
Reklama
Zabawki idealne na Halloween. Zaskocz dzieci w ten upiorny czas. Zabawki dla dzieci. Internetowy sklep z zabawkami
Koparka Jawor - roboty budowlane

(FOTO) 62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje miejskie

W sobotę, 25 marca odbyła się 62. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

Fot. legnica24h.pl © Anna Cybulska

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się ponad dwudziestu uczestników.

- Wyjątkowo w tym roku wystąpiły również osoby z Głogowa i Wrocławia, dla których były to eliminacje rejonowe. Te miasta od kilku lat nie organizują tego konkursu, dlatego chętni do prezentacji zgłosili się do organizatora w Legnicy – mówi Joanna Rostkowska z legnickiego teatru.

Jury w składzie: Katarzyna Kaźmierczak i Albert Pyśk – legniccy aktorzy, Krzysztof Jimi Karankiewicz- instruktor teatralny z Legnicy oraz Łukasz Duda - instruktor teatralny, twórca i reżyser niezależnego „Teatru Odnalezionego” z Jeleniej Góry, wyróżniło najlepszych.

W turnieju recytatorskim w kategorii młodzieżowej, nagrody z kwalifikacją do etapu rejonowego otrzymali Mateusz Kazimierski z ZSMuz. w Legnicy, Gabriela Wilczopolska z I LO w Legnicy, Adam Pyziński z II LO w Legnicy i Michał Pietruś z I LO w Legnicy.

W turnieju recytatorskim w kategorii dorosłych, nagrodę otrzymała Maja Cyman z Legnicy, a wyróżnienie Maciej Biskup z Legnicy. Laureaci tej kategorii również otrzymali kwalifikacje do etapu rejonowego.

W turnieju „wywiedzione ze słowa”, nagrodę z kwalifikacją do etapu rejonowego otrzymała Natalia Waleńska z II LO w Legnicy. Natomiast w turnieju poezji śpiewanej pierwszą nagrodę z kwalifikacją do etapu rejonowego przyznano Annie Chowaniec z ZSMuz. w Legnicy. Jury postanowiło przyznać nagrodę specjalną za recytacje wiersza Mateuszowi Kazimierskiemu z ZSMuz. w Legnicy

 - W tym roku, podobnie jak od kilku już lat, pogratulowaliśmy recytatorom poszukiwań repertuarowych. Uczestnicy prezentowali głównie współczesną literaturę i nie były to lektury szkolne (!), co świadczy o tym, ze czytanie jest jednak atrakcyjne i uprawiane przez amatorów recytacji. Zwracamy na to uwagę i doceniamy, ponieważ jeszcze kilka lat temu słuchaliśmy Mickiewicza, Słowackiego, Orzeszkową – dodała J. Rostkowska.

Eliminacje rejonowe odbędą się dnia  22 kwietnia 2017r. o godz. 10.00 w Caffe Modjeska w Legnicy.                                                                                                   

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.