Logo Legnica24h.pl
Reklama
Eko Gwiazda

Folk Biesiada w Kunicach

Impreza odbędzie się nad jeziorem przed GOKiS (ul. Słoneczna 11) w Kunicach. To już trzecia edycja tej imprezy. W tym roku wystąpi aż jedenaście zespołów folklorystycznych. Organizatorem folkowej biesiady jest GOKiS w Kunicach i Kapela Kunice.

© Materiały prasowe / Natalia Kuźniar

Biesiada na stałe zapisała się w kalendarzu imprez w gminie Kunice po sukcesie dwóch pierwszych edycji, które przyciągnęły do Kunic kilkuset widzów i najlepsze zespoły ludowe z Dolnego Śląska.

Impreza odbędzie się w sobotę 15 września. Wszystko rozpocznie się o godzinie 12:00 barwnym i śpiewnym korowodem, który przejdzie ulicami Kunic, zapraszając mieszkańców do wspólnej zabawy. Wstęp na folkbiesiadę jest bezpłatny.

W programie wystąpią zespoły: „Górnołużyckie Błękitne Kamizelki” ze Zgorzelca, „Wesoła Gromadka” z Gromadki, Kapela Jana Boduszki z Obornik Śląskich,  „Smolniczanie” ze Smolnik, „Roztoka” z Gawornik, „Michalinki” z Chojnowa, „Marzenie” z Kłodzka, Kapela Kunice, klarnet „Stanko” i zespół „Rozmaryn” z Bogatyni oraz duet „Franko Stanko”.

W tym roku po raz pierwszy patronatem honorowym imprezę objęło Starostwo Powiatowe w Legnicy, co niewątpliwie świadczy o wysokiej randze naszego wydarzenia.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.