Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(Film) Spotkanie partnerów Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego

31 marca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbyło się spotkanie Partnerów Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego.

Wzięli w nim udział przedstawiciele firm LSSE, samorządów i instytucji okołobiznesowych, a także dyrektorzy i kierownicy szkolenia praktycznego szkół należących do Klastra.

Celem spotkania było podsumowanie działań Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego oraz przedstawienie planów Klastra na najbliższy rok. Gości przywitał prezes Legnickiej Specjalnej Strefy S.A. – Witold Lech Idczak oraz Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy- Prof. dr hab. inż. Jerzy Jan Pietkiewicz.

Uczestnicy mogli zapoznać się z elementami reformy edukacji i ze zmianami w kształceniu zawodowym. Prezentację na ten temat przygotował Wydział Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Interesujące dla przedstawicieli firm były tematy związane z narzędziami Powiatowych Urzędów Pracy z punktu widzenia Powiatowego Urzędu Pracy w Złotoryi, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy, a także refundacja wynagrodzeń pracowników młodocianych przygotowana przez OHP w Legnicy.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy wtajemniczyła uczestników w intersujący temat koncepcji kształcenia zawodowego, a wyzwania wobec sztucznej inteligencji. Natomiast Politechnika Wrocławska przedstawiła ofertę swojej Uczelni. Z powodzeniem można stwierdzić, że każdy z Partnerów DKE znalazł „coś” dla siebie.

Podsumowaniem tego spotkania było wręczenie certyfikatów nowych Partnerów DKE: Zespołowi Szkół w Jaworze, Powiatowemu Urzędowi Pracy w Jaworze oraz firmie Winkelmann Sp. z o. o.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.