Logo Legnica24h.pl
Reklama

(FILM) Policyjny pościg za kierującym Citroenem

Legnicka drogówka zatrzymała 47-latka, który kierując pojazdem Citroen Berlingo nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę. W trakcie pościgu kierowca popełnił wiele wykroczeń w ruchu drogowym.

© Policja

Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a prowadzony przez niego samochód był w złym stanie technicznym i posiadał tablice rejestracyjne z innego auta. Zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy patrolując miasto na ulicy Jaworzyńskiej, zauważyli pojazd marki Citroen Berlingo, który porusza się z pękniętą szybą czołową. Jadąc za tym pojazdem funkcjonariusze na ulicy Wojska Polskiego dali sygnał kierującemu do zatrzymania się. Mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu na widok funkcjonariuszy, gwałtowanie przyśpieszył. Funkcjonariusze natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i udali się za pojazdem. Mężczyzna, widząc dawane sygnały do zatrzymania, nie zamierzał poddać się kontroli i zaczął uciekać – wyjaśnia mł. asp. Jagoda Ekiert.

Podczas pościgu policjanci zarejestrowali szereg wykroczeń kierującego tj. niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, niesygnalizowanie manewrów skrętu, niestosowanie się do znaków pionowych i poziomych, wjeżdżanie na pas zieleni oraz jazda po chodniku.

Do pościgu włączyły się, także inne patrole będące w pobliżu, które próbowały odciąć drogę ucieczki kierowcy.

Mężczyzna widząc z każdej strony radiowozy w pewnym momencie wjechał w ulicę Inwalidów, gdzie uderzył przodem swojego pojazdu w zaparkowany motocykl marki Honda. Następnie porzucił swój samochód i zaczął uciekać pieszo. Policjanci błyskawicznie wysiedli z radiowozu i ruszyli za nim. W trakcie pościgu funkcjonariusze biegli i przeskakiwali za uciekinierem przez ogrodzenia, gdzie w pewnym momencie zauważyli, że mężczyzna wbiega do pomieszczenia gospodarczego i tam go zatrzymali – dodaje funkcjonariuszka legnickiej policji.

Po sprawdzeniu okazało się, że samochód ma pękniętą szybę czołową, nadmiernie zużyty bieżnik opon oraz tablice rejestracyjne pochodzące z innego pojazdu.

Legniczanin został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a pojazd usunięto pomocą drogową.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznym nawet do 15 lat.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.