Logo Legnica24h.pl
Reklama

(FILM) Na walentynki strażnicy miejscy częstowali bezdomnych pomidorową

Gdy wielu zakochanych 14 lutego obdarowuje się prezentami, legnicka straż miejska postanowiła nakarmić gorącą zupą osoby bezdomne i ubogie.

– Walentynki to nie tylko święto tych, którzy są w parach. To także dzień, w którym warto dzielić się dobrocią i dobrym sercem ze wszystkimi – mówi Justyna Janusz ze straży miejskiej. - Dlatego chcieliśmy zrobić coś dla ludzi, którzy potrzebują naszej pomocy – dodaje.

Od rana patrol straży miejskiej rozdawał bezdomnym gorącą zupę pomidorową z ryżem. Było to możliwe dzięki pomocy Międzyparafialnej Stołówki Charytatywnej im. św. Jadwigi, która przygotowała zupę, oraz Teamu Legnica, który pomógł w organizacji całego przedsięwzięcia.

To bardzo piękna akcja. Nie każdy bezdomny ma siłę, aby przyjść do stołówki. Straży miejskiej należą się wielkie podziękowania, bo ta zupa dla wielu mogła być pierwszym ciepłym posiłkiem od kilku dni – mówiła legniczanka, która zainteresowała się prowadzoną akcją.

Zupy było tak dużo, że oprócz bezdomnych można było częstować także ludzi żyjących w trudnych warunkach materialnych. – Dziękuję strażnikom, że dostrzegają też tych, którym się nie przelewa. Żywność to dar, który zawsze przyjmuję. Często bywa, że nie stać mnie na zakupy – mówił jeden z obdarowanych.

Straż miejska, szczególnie w okresie zimowym, stara się pomagać osobom bezdomnym i ubogim, przeprowadzając na przykład zbiórkę odzieży dla nich, czy też współpracując z legnickim oddziałem Markotu. Zapewnia, że taka jak dzisiejsza akcja, nie będzie ostatnią.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Patronat medialny
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.