Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FILM, FOTO) Lewandowski i Detyna - aktywni studenci z pasją

Studenci związani z Legnicą aktywnie uczestniczą w przedsięwzięciach odbywających się na całym Dolnym Śląsku.

4 czerwca uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze po raz ostatni w bieżącym roku szkolnym uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej. Ćwiczenia laboratoryjne i wykłady odbyły się w ramach programu współpracy Politechniki Wrocławskiej ze szkołami średnimi z Dolnego Śląska, którym koordynuje prof. Jadwiga Sołoducho.

W ramach tego spotkania swój aktywny udział wzięli studenci związani z Legnicą: legniczanin Daniel Lewandowski studiujący na Wydziale Elektrycznym Politechniki oraz jaworzanin Krzysztof Detyna – student fizjoterapii PWSZ-u im. Witelona. Obaj aktywnie uczestniczą w pracach kół naukowych, które wyraźnie wykraczają poza mury uczelni.

Daniel Lewandowski jest prezesem Akademickiego Koła Stowarzyszenia Elektryków Polskich, które obecnie kończy takie projekty jak sortownik do kiwi czy hulajnoga o napędzie elektrycznym z maksymalną ograniczoną prędkością 50 km/h.

Krzysztof Detyna stawia na propagowanie wiedzy. Wiceprzewodniczący Koła Naukowego Fizjoterapeutów ze swoim autorskim wykładem pt. „Energia, która tłumi chaos – defibrylator" wystąpił na konferencji naukowej Generacja-Przesył-Wykorzystanie, która odbyła się w pierwszy weekend grudnia 2017 w Pałacyku w Muchowie, za co został nagrodzony przez Komitet Naukowy Konferencji GPW.

Po konferencji w Muchowie Krzysztof Detyna miał okazję przedstawić opracowane przez siebie zagadnienia na kolejnych konferencjach naukowych oraz w trakcie spotkań z uczniami szkół średnich. Jak widać studia to nie tylko obowiązki, kolokwia czy egzaminy, ale również wspaniała okazja do realizowania swoich pasji i dzielenia się nią z innymi. Obu panom życzymy powodzenia na swojej dalszej drodze naukowo-zawodowej.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.