Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FILM, FOTO) Elektrycy z Politechniki u Biskupa

W środowe popołudnie 3 stycznia przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej oraz Stowarzyszenia Elektryków Polskich odwiedzili Jego Ekscelencję Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego.

Uczelnię reprezentowali Prorektor ds. Nauczania prof. Andrzej Dziedzic, Dziekan Wydziału Elektrycznego prof. Waldemar Rebizant, dr Marta Bątkiewicz-Pantuła i dr Maciej Gwoździewicz z Wydziału Elektrycznego oraz doktorantka Laura Jasińska z Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. SEP reprezentowali Prezes dr Andrzej Hachoł oraz Jarosław Krysiak. 

Oprócz Księdza Biskupa na spotkaniu obecny był Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Ksiądz dr Piotr Kot. Spotkanie było owocem wystąpienia Jego Ekscelencji na IV Konferencji Naukowej Generacja-Przesył-Wykorzystanie, która odbyła się w pierwszy weekend grudnia 2017 roku w Pałacyku w Muchowie. Ksiądz Biskup zaprosił organizatorów Konferencji GPW do siebie chcąc rozszerzyć swoją prelekcję wygłoszoną w trakcie Konferencji. Główną tematyką spotkania była egzegeza Pisma Świętego. Zaproszeni goście docenili fakt, iż mogli kolejny raz wysłuchać ciekawych i interesujących spostrzeżeń i wniosków ks. bp prof. Zbigniewa Kiernikowskiego.

Współpraca lokalna przynosi kolejne efekty. Dzięki obecności Jego Ekscelencji Zbigniewa Kiernikowskiego w Muchowie Konferencja GPW nabiera nowego wymiaru. Energia, o której w czasie Konferencji mówi się i debatuje, wykracza poza jej fizyczne aspekty udzielając się uczestnikom i gościom. To zjawisko trudno opisać, jeszcze trudniej zbadać. Najprościej będzie przytoczyć słowa naszego narodowego wieszcza Adama Mickiewicza „Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko”. Zaprosiliśmy dziś Księdza Biskupa na kolejną edycję Konferencji GPW licząc na kolejną emocjonującą prelekcję - podsumował dr inż. Maciej Gwoździewicz, Sekretarz Konferencji GPW. 

Na zakończenie Ksiądz Biskup za naszym pośrednictwem złożył życzenia noworoczne dla wszystkich elektryków. 

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

ałtor
ałtor4 stycznia o 15:10
A co to za nowy zwyczaj aby przedstawicielie uczelni państwowej oddawali hołdy funkcjonariuszowi kleru i obcego państwa ?
Lubię to! 0
Ania
Ania4 stycznia o 01:17
Bardzo ładnie. Pracujcie tak dalej dla dobra Polski.
Lubię to! 4
student
student4 stycznia o 00:30
W Muchowie było naprawdę fajnie. Mam nadzieję, że w przyszłości konferencja jeszcze tam wróci. Obecność duchownych też miała swoje znaczenie. Fajnie jakby Msza św. za uczestników na stałe wpisała się w program.
Lubię to! 6
Magda
Magda3 stycznia o 23:41
Piękne życzenia od Księdza Biskupa.
Lubię to! 10

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.