Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Festiwal Sztuki Kolorowej już w piątek

Festiwal Sztuki Kolorowej to nowatorskie wydarzenie kulturalne, na które koniecznie trzeba się wybrać w piątek, 8 września do Parku Bielańskiego (obok skateparku). Będzie eksplozja kolorowych proszków holi w rytm energicznej muzyki.

Fot. Materiał prasowy © materiał prasowy

Autorami eventu jest legnicka młodzież, z liderem Dawidem Stefanikiem, jednym ze zwycięzców konkursu LCK Dom Kultury+WY na projekt kulturotwórczy. Na FSK będzie jeszcze wiele innych działań w ramach specjalnych stref festiwalowych: artystycznej, sportowej, chillout oraz strefy prezentacji inicjatyw kulturalnych i społecznych. 

W Polsce stale poszerza się grono młodych miłośników tego rodzaju rozrywki. Wydarzenie jest inspirowane corocznym świętem kolorów i radości w Indiach. W naszej kulturze jest to zabawa na świeżym powietrzu związana z żywiołowymi koncertami, podczas których ludzie obrzucają się i malują kolorowymi proszkami holi, dając upust pozytywnej energii. 

Niezwykłą radość sprawia, szczególnie młodym ludziom, możliwość wzięcia udziału w tym kolorowym szaleństwie. Proszki holi są bezpieczne dla zdrowia i nie powodują podrażnień, są łatwo zmywalne. Wyrzuty zaplanowano o pełnych godzinach (17.00, 18.00, 19.00 i 20.00), a ponad 500 proszków rozdanych będzie za darmo. 

Na scenie w festiwalowym repertuarze usłyszymy didżejów Patryka Żydowicza i Łukasza Szczygła oraz muzyków: Motor in Corn, Kebz, Monikę Workun, Aleksandrę Małecką z zespołem, Patrycję Kamolę z nowym rockowym projektem PatiKa, Zielony Groszek oraz zwycięzcy obu edycji bitwy dźwięków - Sound War: Norberta Sierschyńskiego, Hanię Gwóźdź & Melike Ciritci. Imprezę zwieńczy pokaz teatru ognia w wykonaniu Grupy Artystycznej IndiGo. 

Podczas Festiwalu Sztuki Kolorowej będą działać różne strefy, a wśród nich: artystyczna (interaktywna akcja teatralna „Złap Kontakt”, pamiątkowe karykatury Ovidiu Lascara, kreatywne malowanie), pokaz druku 3D, miasteczko Decathlon, które zapewni atrakcje sportowe dla całych rodzin, strefa chillout z karimatami i napojami.

Podczas festiwalu odbędzie się zbiórka pluszowych maskotek, które zostaną przekazane na oddział pediatryczny szpitala. Pierwsze 50 osób, które przyniosą pluszaki, otrzymają w zamian paczkę kolorowego proszku holi.

Będzie też strefa inicjatyw kulturalnych i społecznych.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.