Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Festiwal Piosenki Ekologicznej „Ekopiosenka” już w piątek

Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy już po raz XXII organizuje Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ekologicznej „Ekopiosenka”.

Zdjęcie ilustracyjne Fot. pixabay.com © pixabay.com

Do tegorocznego festiwalu zakwalifikowało się 65 uczestników – 53 solistów i 12 zespołów z różnych stron Polski ( Zielona Góra, Jelenia Góra, Świdnica, Wrocław, Jaworzyna Śląska, Żurawina, Bielawa, Bełchatów, Głogów, Ruszów, Nowogrodziec, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Lubin, Legnica).

Celem festiwalu jest integracja dzieci i młodzieży wokół działań służących ochronie środowiska naturalnego, a także upowszechnianie idei ekologicznych poprzez piosenkę. Festiwal jest też okazją do spotkań zarówno młodych wokalistów, jak i instruktorów, miejscem wymiany doświadczeń i rozwoju artystycznego. Forma przekazu jaką jest piosenka trafia do odbiorców w sposób szczególny i bardziej niż same słowa przekonuje do ochrony przyrody, dbania o środowisko naturalne, którego jesteśmy przecież integralną częścią.

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ekologicznej „Ekopiosenka” jest wspaniałą formą promocji naszego miasta. Dzięki temu, że przyjeżdżają ludzie z różnych stron Polski, mogą poznać Legnicę, która w ostatnim czasie zmieniała się i wypiękniała.

Jak co roku honorowy patronat nad festiwalem objął Prezydent Miasta Legnicy Pan Tadeusz Krzakowski.

Festiwal rozpoczyna się w piątek 19 maja o godzinie 10.00 przesłuchaniami, około godziny 18.00 ogłoszenie nominacji do koncertu galowego, natomiast w sobotę 20 maja o godzinie 11.00 rozpocznie się Koncert Galowy, połączony z podsumowaniem XII Dolnośląskiego Konkursu Plastycznego „TOYOTA - Ekologiczny samochód moich marzeń”. Na koniec zapraszamy wszystkich na słodki poczęstunek, gdzie będzie można podzielić się wrażeniami oraz wymienić doświadczenia.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.