Logo Legnica24h.pl
Reklama
Internetowy sklep z zabawkami. Zabawki na dzień chłopaka. Zabawki dla chłopca, dla dzieci, dla dziewczynki.
PWSZ im. Witelona w Legnicy
Leadec
Koparka Jawor - roboty budowlane

Eko piknik z galerią!

Przed nami kolejne działania w ramach projektu „Ekologia jest sztuką”, który Galeria sztuki realizowała przez wakacje. W ostatnią sobotę sierpnia o godz. 12.00 w legnickiej Palmiarni odbędzie się piknik rodzinny podsumowujący projekt.

© Materia??y prasowe / Galeria Sztuki w Legnicy

Zaczniemy od słuchowiska inspirowanego dźwiękami natury, które wykona twórca muzyki i aktywista Odry – Michał Zygmunt. Artysta tworzy na co dzień muzykę, w której wykorzystuje brzmienia rzek i ptaków, tworząc profesjonalne nagrania dźwiękowe. Jest jednym z nielicznych, który pejzaże dźwiękowe wydaje w formie albumów. W programie przewidziano również warsztaty artystyczne (godz. 13.00), podczas których dzieci wykonają amulety z naturalnych materiałów pod okiem legnickiej artystki – Renaty Michajłow. Do świata magicznych kamieni zaproszą nas Agnieszka i Grzegorz Matwiejszynowie. Najmłodsi ozdobią farbami lub markerami akrylowymi kamienie, które następnie będą mogli zostawić w wybranym przez siebie miejscu i  dołączyć tym samym do zabawy w #kamyczki. Pomalowane kamienie kryją się nad morzem, w górach, na turystycznych szlakach – można znaleźć je także w Legnicy. Na przybyłych czekać będzie relaksujący seans jogi przy dźwiękach mis i gongów tybetańskich (godz. 15.00), który pomoże zredukować stres i wyciszyć umysł.

Odbyło się już większość wykładów i eko warsztatów, podczas których, bawiąc się i ucząc, najmłodsi wykonali m.in. torby wielokrotnego użytku, ażurowe kolaże z kwiatów i materiałów pochodzących z recyklingu, ekologiczne notesy, a także wyplatali wianki podczas wernisażu wystawy pt. „Przygodolub”, przygotowanej w ramach projektu. Do wzięcia udziału w ostatnich już zajęciach organizatorzy zapraszają w  piątek (27.08.) do Otwartej Pracowni Sztuki (ul. Chojnowska 19). Poprowadzi je artystka i aktywistka z kwiaciarni artystycznej Flowers Ctrl Monika Kręcisz-Kozłowska. Warsztaty pt. "Herbarium osobliwości" to roślinny kolaż słowny - będący zarazem zielnikiem. Zajęcia  poetycko-florystyczne przyczynią się do wyrażania swoich emocji i uświadomienia  ich wymiaru. Ilość miejsc ograniczona, zapisy pod adresem e-mail: galeria@galeria.legnica.eu.

Z Michałem Zygmuntem spotkamy się ponownie na ostatnich działaniach w ramach projektu „Ekologia jest sztuką”. Tym razem będzie to wyjazd na święto rzeki, które przypada na 26.09. Wówczas na dolnośląskich rozlewiskach chętni legniczanie będą oglądać widowisko dla wody, za które odpowiedzialna jest Cecylia Malik – krakowska artystka, malarka, performerka, edukatorka, ekolożka i miejska aktywistka, znana z akcji społeczno artystycznych takich jak „Matki Polki na wyrębie” czy  „Siostry Rzeki”. Więcej informacji o wyjeździe i zapisach organizatorzy podadzą niebawem.

Natomiast w Galerii Ring wciąż jest dostępna dedykowana najmłodszym wystawa Pawła Szeibla pt. „Przygodolub”. Zwiedzając ekspozycję, dzieci otrzymają publikację, przygotowaną przez Artystę wspólnie z wrocławską kuratorką Magdaleną Kreis. W zeszycie ćwiczeń najmłodsi znajdą opis prac oraz miejsce na własne przemyślenia i twórczość. Na wystawie zobaczyć można eksponaty inspirowane naturą i lasem, m.in. pracę zatytułowaną „Sosna zwyczajna”, która powstała w trakcie wędrówek Pawła Szeibla do lasu,  przedstawiającą fragment hamaku z pokrzyw, który artysta wyplatał z dziećmi podczas warsztatów, czy instalację z puchem kozibrodu. Wystawa jest dostępna w Galerii Ring (Rynek 12) do 10 października.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.