Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Egzotyczne rośliny trafiły z palmiarni do legnickiego szpitala

Oddział zakaźny legnickiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego otrzymał w poniedziałek egzotyczne rośliny z palmiarni. Niebawem nowe rośliny wypełnią też pojemniki na zewnątrz budynku, a dla pacjentów ustawione zostaną ławeczki.

© Materiały prasowe / UM Legnica

– Kontakt z przyrodą zawsze uspokaja, ma terapeutyczny wpływ. Cieszymy się również z zapowiedzi nowych ławek i roślinności na zewnątrz. Bardzo dobra, pozytywna inicjatywa. Dziękujemy – mówi rzecznik prasowy szpitala Tomasz Kozieł.

Szpitalne korytarze oraz sale ozdobią pochodzące z palmiarni egzotyczne rośliny takie, jak: palma, aspidistra wyniosła, draceny, begonie, maranty, paprocie i trawy ozdobne.

– Jesteśmy dumni z poświęcenia naszych lekarzy i pracowników służby zdrowia podczas pandemii. Chcemy, by odpoczywając, zarówno personel, jak i pacjenci, mogli cieszyć oczy pięknem przyrody – mówi miejska ogrodniczka, Henryka Zdziech.

Przypomnijmy, że obecnie w palmiarni trwają prace modernizacyjne, a większość roślin na ten czas została wyniesiona do pawilonu technologicznego, gdzie zespół ogrodników zajmuje się ich pielęgnacją i rozmnażaniem. I właśnie pochodzące z tej kolekcji okazy przekazane zostały szpitalowi.
Natomiast nowe ławeczki trafią na teren szpitala z francuskiej części parku Miejskiego, gdyż zaprojektowano już w tym miejscu innego rodzaju aranżacje i małą architekturę.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.