Logo Legnica24h.pl
Reklama

Dzień Edukacji Narodowej w Legnicy. Prezydent dziękuje i nagradza

Wczoraj w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej.

© Materiały prasowe / UM Legnica

W uroczystości udział wzięło kilkudziesięciu przedstawicieli placówek oświatowych, wychowawczych, kuratorium dolnośląskiego, nauczycielskich związków zawodowych, a także prezydent Tadeusz Krzakowski, zastępca prezydenta Krzysztof Duszkiewicz oraz dyrektor wydziału oświaty, kultury i sportu UM Halina Gawin-Majewska.

Z koncertem muzyki poważnej wystąpiła orkiestra symfoniczna Szkoły Muzycznej w Legnicy.

Dziękuję wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom administracyjnym za Państwa zaangażowanie w niezwykle odpowiedzialną pracę kształtowania wiedzy, umiejętności i etyki młodych legniczan, za troskę o uczniów i wysoki poziom nauczania – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski.

Jest już tradycją, że z okazji Dnia Edukacji Narodowej prezydent Legnicy przyznaje nagrody finansowe za wysokie osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze wszystkim zasłużonym dyrektorom, nauczycielom oraz pracownikom oświaty. Wczoraj wręczył je 74 osobom.

Złożył również wnioski o przyznanie wybitnym legnickim pedagogom i innym pracownikom oświaty nagród i odznaczeń państwowych. 53 laureatów otrzyma je 17 października podczas dolnośląskich obchodów Dnia Edukacji w Legnicy.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.