Logo Legnica24h.pl
Reklama

Dwa awanse juniorów Akademii Miedzi

Drużyny juniorów starszych LDJS i LOJS Miedzi Legnica w miniony weekend zanotowały awanse do wyższych klas rozgrywkowych.

© B. Hamanowicz / miedzlegnica.eu

Podopieczni trenera Wojciecha Robaszka wygrali LDJS i awansowali do Ligi Makroregionalnej, natomiast gracze prowadzeni przez trenerów Sebastiana Przybyłkę i Dariusza Morawskiego zaliczyli promocję do Ligi Dolnośląskiej.

Zacznijmy jednak od graczy zespołu A1 prowadzonego przez trenerów Wojciecha Robaszka, Sebastiana Przybyłkę i Grzegorza Szamotulskiego, którzy zakończyli rundę jesienną aktualnego sezonu na pierwszym miejscu w LDJS. Legniczanie z 13 spotkań, wygrali 12 i zaliczyli tylko jedną porażkę. Takie wyniki wystarczyły, aby wygrać LDJS. Miedź wyprzedziła w tabeli ligowej Chrobrego Głogów, który tracił do legniczan 2 punkty. W związku z tym obie drużyny awansowały do Ligi Makroregionalnej, gdzie będą rywalizować z przedstawicielami województwa opolskiego, śląskiego i lubuskiego. Spośród ośmiu zespołów, zwycięzca awansuje do Centralnej Ligi Juniorów.

Warto zaznaczyć, że  Miedź Legnica w tej rundzie grała nie tylko skutecznie ale i widowiskowo. Dowodem na to może być akcja legniczan, w której wymienili oni aż 22 podania i zdobyli gola w wygranym meczu z Lechią w Dzierżoniowie.

Kolejnym zespołem Akademii Miedzi Legnica, który w miniony weekend awansował o klasę wyżej byli podopieczni trenerów Sebastiana Przybyłki i Dariusza Morawskiego z Ligi Okręgowej Juniora Starszego. Miedź pewnie wygrała te rozgrywki nie ponosząc ani jednej porażki czy choćby remisu.  Co najciekawsze, Miedź zdobyła aż 117 bramek i tylko 1 straciła. Taki rezultat sam prosi się o szacunek. W nadchodzącej rundzie legniczanie uzupełnią stawkę Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych. Gratulujemy!

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Patronat medialny
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.