Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

DUW: utrudnienia na autostradzie A4

W środę w godz. 11.00 - 16.00 na autostradzie A4 na odcinku Jędrzychowice - Wrocław mogą wystąpić poważne utrudnienia związane z planowanym protestem kierowców samochodów ciężarowych - informuje Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Zdjęcie ilustracyjne © Materiały prasowe / PAP

Dolnośląsku Urząd Wojewódzki poinformował, że na środę w godz. 11.00 - 16.00 zaplanowany jest protest kierowców samochodów ciężarowych. "Mogą wystąpić poważne utrudnienia" - zaznaczył urząd.

DUW zaapelował do kierowców, "aby w miarę możliwości zaplanować inną alternatywną trasę przejazdu, rozpoczynając podróż zatankować do pełna pojazd oraz zabezpieczyć żywność i napoje, aby przetrwać czas rozładowywania ewentualnych zatorów".

Przypomniano także o przestrzeganiu zasady korytarza życia.

Protestujący chcą zwrócić uwagę na ogromne problemy całej branży związane z zamknięciem przejazdu ciężarówek z Anglii do Francji. Tirowcy od początku pandemii narzekają na coraz trudniejsze warunki pracy, a blokada A4 ma zwrócić uwagę rządzących na ich sytuację.

"Zaczęło się od stania w ogromnych korkach do granic, obaw o szykanowanie rodzin oraz obcinania wynagrodzeń w związku z brakiem ładunków" - pisze portal 40ton.net, a dalej wymienia m.in. pozamykane toalety i prysznice, ograniczony dostęp do żywności, ciepłej wody i toalet na trasie. Branża transportowa zwraca też uwagę na znikomą pomoc od rządu.

Aktualizacja [11:10]

"Protest kierowców został odwołany" - poinformował DUW.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.