Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Dr Zbigniew Dragan nowym z-cą dyrektora ds. medycznych w Pogotowiu Ratunkowym w Legnicy

9 listopada w legnickim Pogotowiu Ratunkowym rozpoczął pracę dr Zbigniew Dragan – nowy z-ca dyrektora ds. medycznych.

© Materiały prasowe / Pogotowie Ratunkowe w Legnicy

Doktor Dragan jest specjalistą pierwszego i drugiego stopnia w chirurgii. W tej dziedzinie również obronił doktorat. Z czasem idąc za swoją pasją pomocy pacjentom rozpoczął pracę we wrocławskim Pogotowiu Ratunkowym. Tam tez pełnił funkcję dyrektora ds. medycznych.

Dzięki jego zaangażowaniu w stolicy Dolnego Śląska w 2013 roku we Wrocławiu odbyły się XII Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. Uczestniczyło w nich ponad 40 zespołów z Polski i Ukrainy. Pierwszy raz w historii turnieju drużyny rywalizowały na dachu wieżowca i to od razu najwyższego w Polsce, bo - Sky Tower. Zbigniew Dragan był pomysłodawcą, współorganizatorem, głównym sędziom i komandorem zawodów.

Doświadczenie zawodowe lekarskie zdobywał również pracując na SOR-ach, bo jak mówi: "najbardziej czuję się potrzebny, tam gdzie jest najtrudniej, gdzie mam bezpośredni kontakt z pacjentem i niezbędna jest kompleksowa wiedza medyczna".

Prywatnie bardzo lubi sport. Szczególnie kolarstwo, sztafetę triatlonową i tenis stołowy w którym jest aktywnym zawodnikiem ligi amatorów.

Dr Zbigniew Dragan obejmując stanowisko w legnickim Pogotowiu Ratunkowym w pierwszych słowach zwrócił się do wszystkich pracowników z apelem, by uzbroili się w siłę na czas pandemii.

"COV-19 kiedyś przeminie, wiec nie można zatrzymać się tylko na tym złym czasie. Trzeba skoncentrować się na tym, na czym znamy się najbardziej - na pomocy potrzebującym, bo wszyscy na nas liczą. Bądźmy profesjonalni w swojej ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Jestem tutaj by być razem z Wami w tym najtrudniejszym okresie".

Poprzedni z-ca dyrektora ds. medycznych Arkadiusz Kawka otrzymał pełny etat w Pogotowiu Ratunkowym w Jelenie Górze, który przyjął głównie ze względu na bliskość zamieszkania i dyżury które pełni w Zespołach Ratownictwa Medycznego w tamtejszym Pogotowiu jak i w Czechach. Nowym p.o. wicedyrektora w Legnicy został z 9 listopada 2020 dr Zbigniew Dragan.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.