Logo Legnica24h.pl
Reklama
Eko Gwiazda

Dożynki Gminy Kunice

Wójt Gminy Kunice Zdzisław Tersa zaprasza na Dożynki Gminny Kunice, które w tym roku odbędą się w Jaśkowicach Legnickich w sobotę 1 września na terenie sportowo-rekreacyjnym.

© materiał prasowy

Dożynki rozpoczną się o godz. 13.00 mszą świętą polową. Tradycyjnie odbędzie się konkurs na najpiękniejszy dożynkowy wieniec. Precyzyjnie wykonane, przepiękne wieńce jak co roku wprawią w zachwyt i zdumienie. Często to prawdziwe dzieła, które cieszą oko podczas święta plonów.

W czasie trwania Dożynek odbędzie się wiele gier i zabaw dla dzieci, dla najmłodszych dostępne będą gigantyczne darmowe dmuchańce, nie zabraknie również konkursów i zabaw dożynkowych dla dorosłych. W czasie święta plonów na uczestników czekać będą stoiska promocyjne, które jak co roku przygotują sołectwa z terenu gminy. Mieszkańcy będą częstować swoimi lokalnymi produktami i specjałami przybyłych na uroczystość.

Na scenie nie zabraknie lokalnych zespołów ludowych. W tym roku wystąpią Kapela Kunice i Zespół „Kumoszki”. Na scenie pojawi się również grupa „Furmani”. Ten niezwykły zespół folklorystyczny tworzą młodzi ludzie, których marzeniem jest zarażenie widzów i pokazanie młodszym pokoleniom Polskich Tańców Narodowych oraz całego wachlarza folkloru regionalnego od morza do Podhala. Grupa „Furmani” zapewni gościom niezwykłe widowisko, które z pewnością spodoba się wszystkim przybyłym, a to wszystko dzięki barwnym strojom oraz rytmicznym utworom, które całkowicie zmienią spojrzenie na polski folklor.

Podczas tegorocznego święta plonów wystąpi zespół Ukrapol’s, grupa z Ukrainy powstała w maju 2016 roku. Zespół ukraińsko-polski, w którym na gitarze gra Olgierd "Fifi" Ciesielski, były pracownik teatru legnickiego, członek dawnego zespołu „Lilly Chips”. W repertuarze zespołu są zarówno piosenki liryczne, jak i utwory z mocnym charakterem.

Gwiazdą tegorocznych Dożynek w Gminie Kunice będzie zespół Nadija, ich muzyka jest mieszanką folku, rocka, funku, ska oraz reggae. Nadija gra utwory łączące tradycję wielu kultur słowiańskich i mniejszości etnicznych. Ich muzyka jest mieszanką muzyczną, która tworzy jedną energetyczną całość. Teksty piosenek są w języku polskim, ukraińskim oraz łemkowskim. Jak co roku wszyscy uczestnicy święta plonów na zakończenie bawić się będą na zabawie tanecznej pod chmurką, w tym roku do tańca zagra dobrze znany kunickiej publiczności zespół „Puls”.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.