Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Dominik Nowak: Jest uśmiech na mojej twarzy

Każdy pamięta Miedź w Ekstraklasie, wspaniałe święto w maju, gdy cieszyła się cała Legnica. Ale wierzę, że możemy jeszcze bardzo wiele osiągnąć i to zrobimy - powiedział trener Miedzi Legnica po wygranym meczu z Puszczą Niepołomice.

© B. Hamanowicz / miedzlegnica.eu

Prezentujemy wypowiedzi trenerów Dominika Nowaka i Tomasza Tułacza po wygranej Miedzi Legnica z Puszczą Niepołomice.

Dominik Nowak:

- Jest uśmiech na mojej twarzy. Wygraliśmy. Zawodnicy wierzą w to, że w Legnicy może być twierdza. Dzisiaj można powiedzieć, że wygraliśmy tylko 1:0, ale podzieliłbym ten mecz na kilka faz. Bardzo dobrze weszliśmy w spotkanie, dynamicznie, energicznie, grając wysokim pressingiem. Staraliśmy się grać coraz więcej gry kombinacyjnej i szybkiej, co skutkowało bramką. Mieliśmy sytuacje, by zamknąć spotkanie, bo myślę, że wynik 2:0 byłby takim zamknięciem. Z drugiej strony wiedzieliśmy co jest siłą Puszczy i tu był następny plus, czyli dobra organizacja gry w obronie i to, że wybroniliśmy stałe fragmenty gry. Puszcza to bardzo groźny zespół w tym elemencie, zdobywa bramki po stałych fragmentach. W drugiej połowie też mieliśmy swoje okazje i zabrakło trochę skuteczności i zimnej krwi. Być może też lepszego rozwiązania sytuacji, finalnego podania. Zdajemy sobie sprawę, że ta gra nie jest jeszcze taka jakbyśmy chcieli. Nie mówię, że było to kapitalne spotkanie Miedzi, które rzuciło na kolana. Natomiast wierzę w to, że kibice wciąż będą z klubem. Trzeba być z zawodnikami. Dwa lata temu też były ciężkie momenty, trudne mecze i przechodziliśmy przez to wszyscy. Wiadomo, że jest to taki okres. Spadliśmy z Ekstraklasy. Każdy pamięta Miedź w Ekstraklasie, wspaniałe święto w maju, gdy cieszyła się cała Legnica. Ale wierzę, że możemy jeszcze bardzo wiele osiągnąć i to zrobimy. Tylko musimy wspierać zespół. Chciałem pogratulować zawodnikom walki, której nie mogę odmówić. Z tego się cieszę i w tym kierunku będziemy szli. Czeka nas dużo pracy.

Tomasz Tułacz: ​

- Przegraliśmy mecz i nie jesteśmy w dobrych nastrojach, ale szczególnie druga połowa i to co moi zawodnicy w niej pokazali napawa optymizmem. Mimo porażki chciałem im pogratulować postawy, szczególnie po przerwie. To są fundamenty, na których będziemy budować ten zespół jeżeli chodzi o przygotowanie mentalne. Myślę, że tę drugą połową daliśmy sygnał, że mimo pewnych problemów i jakiegoś kryzysu punktowego w ostatnich meczach, zwłaszcza u siebie, ten zespół się podniesie i będziemy grali w taki sposób, do jakiego przyzwyczailiśmy naszych kibiców. Jeżeli chodzi o sam mecz, niestety zaważyła na nim strata na własnej połowie. Miedź to wykorzystała i myślę, że zawodnik idealnie trafił tę piłkę w dość przypadkowej sytuacji. Ale tak jest, szczegóły decydują. Nie jesteśmy z tego zadowoleni, ale tak jak mówiłem, druga połowa dała nam wiarę, że przy przerwie na kadrę zrobimy wszystko, żeby podnieść zespół. Jeszcze raz gratulacje dla chłopaków za to jak zaprezentowali się po przerwie.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.