Logo Legnica24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Dolnośląskie. Opady śniegu na południu regionu, ale na razie wszystkie drogi są przejezdne

W środę rano wszystkie główne drogi na Dolnym Śląsku są przejezdne. Z uwagi na opady śniegu, które rozpoczęły się w nocy na południu województwa, na drogach pracowały 62 jednostki sprzętu do zimowego utrzymana dróg.

© Materiały prasowe / PAP

W rejonach górskich i podgórskich do godz. 18.00 w środę obowiązuje wydane przez IMGW ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu w powiatach: ząbkowickim, kłodzkim, karkonoskim, kamiennogórskim, Jeleniej Górze, jaworskim, świdnickim, wałbrzyskim, Wałbrzychu i w dzierżoniowskim. Prognozowane są tu opady powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm, lokalnie około 20 cm.

Jak poinformował w środę rano PAP dyżurny wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad obecnie wszystkie główne trasy w regionie są przejezdne, a nawierzchnie dróg czarne.

"Sytuacja wygląda dobrze. Na razie nie było szczególnie mocnych opadów śniegu" – przekazał. Dodał, że kierowcy szczególną ostrożność powinni zachować w rejonie Jakuszyc i Szklarskiej Poręby.

W nocy z uwagi na opady śniegu na południu regionu pracowało 13 pługosolarek i 59 jednostek sprzętu przeciw gołoledzi.

Dyżurny zaznaczył, że do tej pory na drogach w regionie nie doszło do poważniejszych zdarzeń drogowych. (PAP)

Agata Tomczyńska

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.