Logo Legnica24h.pl
Baltic Home

Do finału jeden krok

Miedź Legnica zrealizowała plan, wygrywając w Niepołomicach i awansując do półfinału Totolotek Pucharu Polski.

©

Spotkanie ułożyło się dla Miedzi idealnie. Już w 2 minucie legniczanie wywalczyli rzut wolny około trzydziestu metrów od bramki gospodarzy. Do piłki podszedł Petteri Forsell, dając zielono-niebiesko-czerwonym prowadzenie. W 15 minucie fiński pomocnik popisał się kolejnym mocnym strzałem z rzutu wolnego, tym razem z prawej strony, ale trafił w środek bramki i Miłosz Mleczko nie miał problemów z interwencją.

Trzy minuty później strzałem z prawej strony odpowiedział Łukasz Szczepaniak, ale Anton Kanibołocki był na posterunku. W 27 minucie legniczanie powstrzymali szybką kontrę Puszczy i ruszyli z własnym atakiem, zakończonym niecelnym strzałem Rafała Augustyniaka z lewej strony pola karnego. Gospodarze nie dawali jednak za wygraną i z minuty na minutę ich ataki stawały się coraz groźniejsze.

W 37 minucie bliski zdobycia gola był Fabian Piasecki, ale piłka po jego strzale z lewej strony nieznacznie minęła bramkę. Dwie minuty później groźnym strzałem odpowiedział Wiktor Żytek, ale Kanibołocki pewnie obronił. Na przerwę Miedź schodziła z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie najwięcej działo się w środku pola. W 53 minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Hubert Tomalski, ale fatalnie przestrzelił. W 74 minucie Kanibołocki obronił strzał głową z bliskiej odległości z lewej strony bramki. Osiem minut później z dystansu obok bramki uderzył Łukasz Szczepaniak. W 85 minucie zza linii pola karnego strzelał Konrad Nowak, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką. W doliczonym czasie obok bramki uderzył jeszcze rezerwowy Mateusz Szczepaniak, a i Kanibołocki miał okazję popisać się dobrą interwencją.

Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica 0:1 (0:1)

Bramka: Forsell (2)

Żółte kartki: Żytek (68) - Pikk (16), Żyro (32), Augustyniak (60), Miljković (76)

Sędziował: Zbigniew Dobrynin

Asystenci: Radosław Siejka, Piotr Szubielski

Widzów: 1 350

Puszcza: Mleczko - Bartków, Stawarczyk, Stępień, Mikołajczyk, Ł. Szczepaniak, Kotwica, Stefanik (63. Orłowski), Nowak, Żytek, Tomalski (73. Bąk); trener Tomasz Tułacz

Miedź: Kanibołocki - Miljković, Musa, Żyro, Ojamaa, Fernandez, Augustyniak, Pikk (68. Camara), Forsell (88. M. Szczepaniak), Santana, Piasecki; trener Dominik Nowak