Logo Legnica24h.pl
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Derbowe rozczarowanie

Chrobry Głogów nieoczekiwanie zwyciężył derbowe starcie z Miedzią, mocno krzyżując legniczanom plany doskoczenia do miejsc premiowanych awansem.

Piłkarze Chrobrego starali się powstrzymywać legniczan na wszelkie sposoby. Fot. dolny-slask24h.pl © dolny-slask24h.pl

Pierwsza połowa derbów Dolnego Śląska bezsprzecznie należała do Chrobrego. Legniczanie grając w ten sposób mogli mówić o sporym szczęściu, że goście nie prowadzili wyżej niż tylko jedną bramką.

W 12 minucie Danielak próbował zaskoczyć Kapsę strzałem z dystansu, jednak golkiper zielono-niebiesko-czerwonych był na posterunku. Minutę później ten sam zawodnik uderzał z lewej strony pola karnego, ale Kapsa znów stanął na wysokości zadania. W 21 minucie golkiper Miedzi nie miał już tyle szczęścia. Mateusz Machaj minął na prawej stronie Daniela, dośrodkował, a Mateusz Wieteska wpakował futbolówkę do siatki.

Cztery minuty później Rasak odpowiedział groźnym strzałem z dystansu, ale minimalnie chybił. Z kolei w 31 minucie Michalec wybił piłkę tuż sprzed bramki. Minutę później centrę Łobodzinskiego z prawej strony przeciął Gospodinov. W 34 minucie Ilków-Gołąb z kilku metrów od bramki uderzył w boczną siatkę. Chwilę później Forsell niecelnie uderzał z dystansu.

W pierwszych fragmentach po przerwie obraz gry nie uległ wielkiej zmianie. W 56 minucie Chrobry powinien prowadzić dwoma bramkami. Danielak w sytuacji sam na sam przelobował Kapsę, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką. Cztery minuty później Forsell próbował zaskoczyć Gospodinova z rzutu wolnego, ale skończyło się na rzucie rożnym. Chwilę później mógł być remis, ale w zamieszaniu po cornerze jeden z obrońców gości wybił piłkę niemal z linii bramkowej.

W 68 minucie Machaj ładnym strzałem z lewej strony nieznacznie przestrzelił. Siedem minut później Forsell kolejny raz uderzał z rzutu wolnego z dystansu, a Gospodinov odbił piłkę przed siebie. W 79 minucie szczęście wreszcie uśmiechnęło się do Miedzi. Z prawej strony dośrodkowywał rezerwowy Marquitos, a Rasak wbił futbolówkę do bramki, ku uciesze kibiców gospodarzy.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, tuż przed końcowym gwizdkiem Mateusz Machaj strzałem z rzutu wolnego dał Chrobremu zwycięstwo, uciszając Stadion im. Orła Białego.

Miedź Legnica - Chrobry Głogów 1:2 (0:1)

Bramka: Rasak (78) - Wieteska (21), Machaj (90+4)

Żółte kartki: Ilków-Gołąb  (26), Machaj (54)

Sędziował: Łukasz Szczech (Mazowiecki ZPN)

Asystenci:  Bolesław Rosa, Filip Sierant (obaj Mazowiecki ZPN)

Miedź: Kapsa - Bartczak, Midzierski, Stasiak, Potouridis, Daniel, Pennanen (74. Marquitos), Rasak, Forsell, Łobodziński, Djermanović (64. Vojtus); trener Ryszard Tarasiewicz

Chrobry: Gospodinov - Ilków-Gołąb, Wieteska, Michalec, Wawszczyk, Danielak (79. Sędziak), Pawlik, Machaj, Bonecki (83. Kona), Szczepaniak, Wojciechowski; trener Ireneusz Mamrot